Biatlonista Fillon Maillet je poprvé celkovým vítězem Světového poháru

foto Francouzský lyžař Quentin Fillon Maillet 

Otepää (Estonsko) - Biatlonista Quentin Fillon Maillet je poprvé celkovým vítězem Světového poháru. Devětadvacetiletý francouzský reprezentant si velký glóbus definitivně zajistil dnešním druhým místem v závodu s hromadným startem v estonském Otepää. Před závěrečnými třemi závody příští týden v Oslu má už nedostižný náskok.

V Otepää nestačil Fillon Maillet v hromadném závodu pouze na Nora Vetleho Sjastada Christiansena, s kterým prohrál o necelých šest vteřin. Český biatlonista Michal Krčmář obsadil mezi třicítkou startujících po třech chybách na střelnici 24. místo.

Pětinásobný medailista z her v Pekingu Fillon Maillet má na kontě 870 bodů a před druhým v pořadí Emilienem Jacquelinem vede o 245 bodů.

Fillon Maillet tak ukončil tříleté panování Nora Johannese Thingnese Böa. Stal se čtvrtým celkovým francouzským vítězem SP mezi muži. Před ním uspěli Patrice Bailly-Salins (1994), Raphaël Poirée (2000, 2001, 2002, 2004) a Martin Fourcade (2012 až 2018).

Christiansen, druhý muž olympijského závodu s hromadným startem, ani jednou neminul a v posledním kole odrazil nápor Fillona Mailleta, který jel jeden trestný okruh. "Byl to perfektní den. Výborná trať, skvělí fanoušci a všechny trefené terče," řekl Nor po závodu v televizi.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď