Bez elektřiny zůstává kvůli silnému větru asi tisíc domácností

foto Hasiči v Olomouckém kraji vyjížděli v noci na 18. března kvůli silnému větru k 70 událostem. Likvidace následků větru je zaměstnávala již 17. března, celkem tak za víkend řešili už přes 150 událostí. Odstraňovali zejména spadané stromy. V Přerově vítr ohnul semafor.

Olomouc - Kvůli silnému větru zůstalo dnes pozdě večer bez proudu ještě zhruba 1000 domácností především na Moravě a východě Čech. Společnost ČEZ k 22:00 evidovala 15 poruch na vedení vysokého napětí, dodávky elektřiny bude obnovovat i během noci a v pondělí, sdělila ČTK mluvčí firmy Soňa Holingerová.

"Během večera a noci se počty odběrných míst bez elektřiny budou snižovat. V obnovování dodávek budeme pokračovat i v pondělí, mělo by se však jednat již jen o rekreační oblasti, jakou jsou chatové osady, chalupy a podobně," dodala mluvčí.

Dopoledne bylo hlavně na Moravě a východě Čech bez elektřiny na 10.000 odběrných míst, během dne se jejich počet postupně snižoval.

V terénu má ČEZ své pracovníky poruchových čet, povolala také subdodavatelské firmy, aby mohla co nejdříve obnovit dodávky elektřiny všem odběratelům. Práci technikům znesnadňuje nepřístupný terén - popadané stromy a větve nebo těžký sníh. Na některých místech jim pomáhali uvolnit nepřístupné cesty hasiči.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 13:00 28°C

Celá předpověď