Betis vyhrál na Espaňolu a pojistil si třetí místo v tabulce

foto Ilustrační foto - Radost fotbalistů Betisu Sevilla.

Madrid - Fotbalisté Betisu Sevilla zvítězili v předehrávce 22. kola španělské ligy 4:1 na hřišti Espaňolu Barcelona a pojistili si třetí místo v tabulce za městským rivalem FC a vedoucím Realem Madrid. Před mistrovským Atléticem Madrid, jež má na čtvrtém místě odehráno o dva zápasy méně, má Betis náskok sedmi bodů.

Jedenáctý Espaňol se proti favoritovi dostal po čtvrt hodině do vedení díky Raúlu de Tomásovi. Ještě do poločasu ale vyrovnal z penalty Borja Iglesias a skóre otočil hlavou Guido Rodríguez. Po přestávce pak přidali pojišťovací branky opět Iglesias a Willian José. Domácí dohrávali od 81. minuty bez De Tomáse, jenž viděl v rychlém sledu dvě žluté karty.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 1:4 (14. De Tomás - 31. z pen. a 53. Iglesias, 36. Rodríguez, 76. Willian José).

1. Real Madrid 21 15 4 2 45:18 49
2. FC Sevilla 21 13 6 2 32:14 45
3. Betis Sevilla 22 12 4 6 41:25 40
4. Atlético Madrid 20 9 6 5 33:24 33
5. San Sebastian 20 9 6 5 22:21 33
6. FC Barcelona 20 8 8 4 31:23 32
7. Vallecano 20 9 4 7 27:21 31
8. Villarreal 21 7 8 6 33:23 29