Real Madrid doma překvapivě ztratil s předposledním Cádizem

foto Fotbalista Realu Madrid Karim Benzema střílí na branku Cádizu.

Madrid - Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid v 18. kole překvapivě jen remizoval doma 0:0 s předposledním Cádizem. Reprezentační záložník Jakub Jankto pomohl jako střídající hráč k domácímu vítězství Getafe 1:0 nad Pamplonou. Třetí Betis Sevilla prohrál 2:3 na hřišti Bilbaa a přišel o čtyřzápasovou vítěznou šňůru. Deváté Bilbao ukončilo čekání na tříbodový zisk po osmi utkáních.

Real vyhrál posledních deset soutěžních utkání, jeho série ale překvapivě skončila proti trápícímu se Cádizu. "Bílý balet" soupeře přestřílel 36:4 a míč držel 82 procent hrací doby, na druhou nejhorší obranu La Ligy ale nevyzrál. Ligový lídr má v čele šestibodový náskok před Sevillou, která má zápas k dobru.

Getafe ve čtvrtek utrpělo v poháru debakl 0:5 s třetiligovým týmem Baleares, v lize ale prodloužilo sérii neporazitelnosti na pět utkání a dostalo se o skóre ze sestupového pásma. Jankto přišel na hřiště v 73. minutě a o deset minut později ho následoval Poveda, jenž v nastavení hlavou rozhodl.

Betis v Bilbau brzy prohrával, ale Juanmi a Fekir vývoj utkání otočili. V 72. minutě ale skóroval podruhé v zápase Williams a v 89. minutě rozhodl De Marcos. Bilbao neprohrálo s Betisem páté vzájemné utkání za sebou.

Devětatřicetiletý útočník Granady Jorge Molina se stal nejstarším autorem hattricku v rámci pěti elitních evropských lig. Jeho tým porazil doma 4:1 Mallorcu a vyšvihl se na 15. místo o bod za dnešního soupeře.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Granada - Mallorca 4:1 (20., 61. a 90.+1 Molina, 90.+7 Puertas - 24. Rodríguez), Bilbao - Betis Sevilla 3:2 (2. a 72. Williams, 89. De Marcos - 6. Juanmi, 52. Fekir), Getafe - Pamplona 1:0 (90.+3 Poveda), Real Madrid - Cádiz 0:0.

1. Real Madrid 18 13 4 1 39:15 43
2. FC Sevilla 17 11 4 2 28:12 37
3. Betis Sevilla 18 10 3 5 32:21 33
4. Vallecano 18 9 3 6 26:18 30
5. Atlético Madrid 17 8 5 4 28:20 29
6. San Sebastian 18 8 5 5 20:20 29
7. FC Barcelona 17 7 6 4 28:21 27
8. Valencie 17 6 7 4 26:23 25