Bělorusko podle Lukašenka nakoupí od Ruska zbraně za více než miliardu dolarů

foto Ilustrační foto - Nácvik na slavnostní vojenskou přehlídku, která v Moskvě ve čtvrtek připomene 74. výročí porážky nacismu ve druhé světové válce. Na snímku raketový systém protivzdušné obrany S-400.

Minsk - Bělorusko má v úmyslu nakoupit od Ruska zbraně za více než jednu miliardu dolarů (kolem 22 miliard korun), včetně účinného systému protivzdušné obrany S-400. Podle agentury BelTA to dnes řekl novinářům běloruský vůdce Alexandr Lukašenko.

"Nyní jsme se systémy S-300 zcela pokryli západní směr Běloruska. Nyní se k němu ale přidal jižní směr. Proto jednáme a plánujeme nákupy systémů S-400," citovala BelTA vyjádření Lukašenka na jednom z cvičišť, kde se koná část společných rusko-běloruských manévrů Západ - 2021. "Musíme se připravit, hranice s Ukrajinou je dlouhá 1200 kilometrů. Proto budeme muset pokrýt i tuto oblast," dodal.

Lukašenko v této souvislosti připomněl svoje jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ve čtvrtek v Moskvě. Poznamenal, že ve druhé části rozhovorů věnovali "velkou pozornost" otázkám obrany a bezpečnosti. Oba prezidenti setkání věnovali prohlubování integrace svých zemí v rámci společného svazového státu. Shodli se na 28 integračních programech, které počítají s vytvořením jednotných energetických trhů a rovněž společného obranného prostoru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď