Bělorusko na EXPO v Dubaji představí 4D biotiskárnu

foto Vizualizace běloruského pavilonu na EXPO 2020

Běloruští vědci předvedou na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji 4D tiskárnu, která dokáže reprodukovat živé buňky. Zařízení je součástí expozice, která chce nabídnout inovativní řešení globálních problémů. Návštěvníci se budou moci seznámit s moderními technologiemi v celé škále odvětví, včetně zdravotnictví, zemědělství nebo umělé inteligence, uvedla běloruská Národní akademie věd.

Pavilon nazvaný „Forest of Future Technology“ (Les budoucí technologie) o rozloze 1200 metrů čtverečních se soustředí na oblast inovací a udržitelnosti. Jeho tvůrci se nechali inspirovat běloruskými lesy a přírodními zdroji. Podle webu světové výstavy se Bělorusko soustředí na témata spjatá s rozvojem inovací, investic a jednotlivců a vytvoří podobu, atmosféru i vůni tamních pralesů. A stejně jako stromy v lese, které jsou silnější a žijí déle, když stojí pospolu, běloruský pavilon chce ukázat, že vzájemná spolupráce přináší lepší budoucnosti pro všechny.

„Představíme Bělorusy, kteří sehráli roli ve světové kultuře, výtvarném umění a dalších oblastech. Co se týče investic, budeme hovořit o naší legislativě, která přitahuje investory,“ uvedl Valeryj Sadocha, ředitel Národního marketingového centra při běloruském ministerstvu zahraničních věcí. Doplnil, že přípravy na účast na EXPO 2020 probíhají podle plánu, výstavbu pavilonu nevyjímaje.

Běloruský pavilon je součástí tematické části EXPO 2020 Příležitost. Jeho hlavní vchod budou lemovat osvětlené zelené „výhonky“, zatímco propracovaná struktura bude připomínat soběstačný živý organismus.

EXPO 2020 v Dubaji se uskuteční od 20. října 2020 do 10. dubna 2021. Účast dosud potvrdilo na 190 zemí. Organizátoři očekávají, že návštěvnost dosáhne 25 milionů, z toho přibližně 70 procent ze zahraničí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je sobota 11. července 2020

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď