Běloruska Azarenková má osobní problémy, chce si vzít pauzu

foto Ilustrační foto - Běloruská tenistka Viktoria Azarenková

Miami - Běloruská tenistka Viktoria Azarenková uvedla, že kvůli problémům v osobním životě neměla na turnaji v Miami do nedělního utkání 2. kola s šestnáctiletou českou hráčkou Lindou Fruhvirtovou vůbec nastoupit. Bývalá světová jednička zápas za stavu 2:6, 0:3 náhle skrečovala a odešla z kurtu. Nyní si chce od tenisu odpočinout.

"Vůbec jsem dnes neměla chodit na kurt. Poslední týdny je můj osobní život extrémně stresující. Předchozí zápas mě stál hodně sil, ale chtěla jsem znovu hrát před skvělým publikem, které mi pomohlo k postupu. Chtěla jsem to zkusit, ale byla to chyba," řekla dvaatřicetiletá Běloruska.

Dvojnásobná vítězka Australian Open musí kvůli sankcím za ruskou invazi na Ukrajině, kterou Bělorusko podporuje, nastupovat pod neutrální vlajkou. Na březnovém turnaji v Indian Wells se po prohře s Kazaškou Jelenou Rybakinovou na kurtu Azarenková rozplakala. V minulosti rovněž čelila vleklému sporu s bývalým partnerem o péči o syna Lea.

"Vždycky se těším na nové výzvy a turnajový tlak, ale dnes toho bylo na mne příliš. Musím si z toho vzít ponaučení. Dám si pauzu a doufám, že se vrátím," řekla aktuálně 16. hráčka světového žebříčku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. října 2022

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď