Beats for Love během dvou dnů navštívilo 35.000 lidí

foto V ostravské Dolní oblasti Vítkovice začal 4. července 2018 festival taneční hudby Beats for Love. Na více než deseti pódiích vystoupí téměř 400 umělců z celého světa.

Ostrava - Jeden z největších evropských tanečních festivalů Beats for Love dnes v Ostravě vstupuje do své druhé poloviny. Během prvních dvou dnů přišlo do průmyslového areálu v Dolních Vítkovicích celkem 35.000 lidí. ČTK to dnes řekl mluvčí hudební přehlídky Matyáš Ožana.

"První den jsme měli návštěvnost okolo 25.000 lidí, což byl pro zahajovací den festivalu rekord. Ve čtvrtek pak celkem 30.000 návštěvníků. Unikátních návštěvníků pak bylo kolem 35.000," uvedl Ožana.

Prvním headlinerem na obří hlavní scéně byl slovenský rapper Kali, pro kterého bylo vystoupení na Beats for Love letos premiérou. "Pochválil mimo jiné právě hlavní scénu, kterou zdobí přibližně 1000 metrů čtverečních audiovizuálních efektů," řekl.

Festival potrvá do soboty. "Beats for Love letos do Ostravy přiveze držitele Grammy a dalších světových hudebních ocenění, kteří mají na kontě stovky milionů zhlédnutí na Youtube. Hudbu doplní charitativní aktivity a podpora talentů z regionu. Prostor dostanou neslyšící tanečníci, studenti umění či nevidomý zpěvák," řekl pořadatel Kamil Rudolf.

Na Beats for Love se letos do Ostravy podle Rudolfa chystá více než 400 interpretů z celého světa, kteří zahrají na 13 pódiích. Mezi největší hvězdy letošního ročníku festivalu patří Alan Walker z Norska, jehož hit Faded má na Youtube 1,7 miliardy zhlédnutí, DJ duo z Velké Británie, Sigma nebo držitel Grammy ze Spojených států Roger Sanchez.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 3:00 18°C

Celá předpověď