BBC začne natáčet seriál Dracula, stojí za ním autoři Sherlocka

foto Budova britské televizní stanice BBC.

Londýn - Britská televize BBC začne v koprodukci s americkou společností Netflix natáčet miniseriál Dracula (Drákula) s dánským hercem Claesem Bangem v hlavní roli. Televizní adaptaci stejnojmenného viktoriánského hororového románu připravují podle britského serveru Independent stejní tvůrci, kteří stáli za úspěšným seriálem Sherlock s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem.

Upírský seriál, který diváky přenese do Transylvánie 19. století, bude mít tři díly o délce celovečerního filmu.

"Jsem hrozně rád, že se můžu ponořit do takové kultovní a vysoce zajímavé postavy. Jasně, je zlý, ale je v něm taky mnohem víc, je charismatický, inteligentní, vtipný a sexy," prohlásil o postavě hraběte Drákuly jednapadesátiletý Bang. Herec, jenž mluví pěti jazyky, je známý například z krimi Dívka v pavoučí síti.

Natáčení má začít příští rok. Seriál, v němž bude Drákula podle producentů "spřádat plány proti viktoriánskému Londýnu", bude mít v Británii premiéru na stanici BBC One a v dalších zemích na placené internetové televizi Netflix.

Román Drákula anglického autora Abrahama "Bram" Stokera vyšel v roce 1897 a od té doby se dočkal nesčetných opakovaných vydání a řady filmových adaptací.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je středa 26. června 2019

Očekáváme v 1:00 28°C

Celá předpověď