BBC obviněna ze zaujatosti kvůli zpodobnění Corbyna s Kremlem

foto Ilustrační foto - Předseda britské opoziční Labouristické strany Jeremy Corbyn.

Londýn - Autoři pořadu Newsnight britské televize BBC čelí kritice, podle které porušili pravidla nestrannosti, když šéfa opozičních labouristů Jeremyho Corbyna během části věnované současnému britsko-ruskému napětí zpodobnili s Kremlem a rudou barvou v pozadí. Příznivci labouristů také tvrdí, že BBC na snímku upravila Corbynovu čapku tak, aby vypadala co nejvíce "bolševicky". Editorka pořadu to ale odmítla.

Opoziční vůdce se stal v uplynulých dnech terčem kritiky z řad vládních konzervativců, ale i vlastních spolustraníků za údajně nedostatečnou reakci na kauzu útoku na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru v Británii. Corbyn odmítl kategoricky odsoudit Moskvu, jako to učinila premiérka Theresa Mayová.

Pořad Newsnight, který se věnuje aktuálním politickým otázkám, je svou hravou grafikou známý. Pozadí, které autoři přisoudili Corbynovi, ale vzbudilo nevoli především na sociálních sítích. Podle mnoha pisatelů výběr ukázal zaujatost BBC vůči Corbynovi. Mluvčí BBC ale uvedl, že sama fotografie upravena nebyla.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 15:00 16°C

Celá předpověď