Bayern remizoval 0:0 s Lipskem a v bundeslize udržel první místo

foto Utkání 21. kola německé fotbalové ligy Bayern Mnichov - Lipsko. Uprostřed s míčem fotbalista Bayernu Robert Lewandowski.

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov ve šlágru 21. kola německé ligy doma remizovali 0:0 s Lipskem a zůstali na prvním místě tabulky o bod před svým soupeřem. Za hosty odehrál závěrečnou dvacetiminutovku český reprezentační útočník Patrik Schick.

Bayern v úvodním poločase dominoval, ale kanonýr Robert Lewandowski ve slibných šancích neuspěl. Po změně stran hostující Marcel Sabitzer a Timo Werner v dobrých pozicích stříleli vedle. Lipsko, které nevyhrálo ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, v 80. minutě podržel brankář Péter Gulácsi a konečky prstů vytáhl ránu Leona Goretzky.

Bavorský obhájce titulu v bundeslize zaváhal po sérii šesti výher. Střelecky naprázdno Mnichované vyšli poprvé od 11. května, kdy uhráli bezbrankovou remízu právě v Lipsku.

Druhý dnešní zápas německé ligy mezi Mönchengladbachem a Kolínem nad Rýnem byl odložen z bezpečnostních důvodů kvůli silné bouři, která se přesouvá nad Evropou.

Výsledky 21. kola německé fotbalové ligy

Bayern Mnichov - Lipsko 0:0. Zápas Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem byl odložen kvůli silné bouři.

1. Bayern Mnichov 21 13 4 4 58:23 43
2. Lipsko 21 12 6 3 53:25 42
3. Dortmund 21 11 6 4 59:32 39
4. Mönchengladbach 20 12 3 5 38:23 39
5. Leverkusen 21 11 4 6 35:27 37
6. Schalke 21 9 8 4 32:27 35
7. Hoffenheim 21 10 3 8 31:32 33
8. Freiburg 21 9 5 7 30:30 32