Bayern i v oslabení zvládl zápas ve Fürthu a vyhrál 3:1

foto Fotbalisté Bayernu se radují z gólu na hřišti Fürthu.

Fürth (Německo) - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v předehrávce 6. kola německé ligy Fürth 3:1, přestože proti nováčkovi hráli takřka celý druhý poločas v oslabení. Po úvodní remíze vyhráli v sezoně páté utkání za sebou a vedou neúplnou tabulku o tři body před Wolfsburgem, který má sobotní zápas k dobru.

Skóre otevřel v 10. minutě Thomas Müller, po půlhodině hry zvýšil na 2:0 Joshua Kimmich. Tři minuty po začátku druhého poločasu ale dostal za ostrý faul červenou kartu Benjamin Pavard a bavorský tým se v deseti na výhru ještě hodně nadřel. Ve vyhrocené atmosféře dostal žlutou kartu v 64. minutě i trenér Bayernu Julian Nagelsmann.

Uklidnění úřadujícím šampionům přinesl v 68. minutě vlastní gól Sebastiana Griesbecka, po němž Bayern vedl už o tři branky. V závěru už jen zkorigoval stav přesnou hlavičkou Cedric Itten.

Gólově se dnes v dresu favorita neprosadil Robert Lewandovski a jeho úspěšná střelecká série se zastavila na 15 bundesligových zápasech. Polský reprezentant tak těsně nedosáhl na historický rekord Gerda Müllera, který dokázal skórovat v 16 utkáních bundesligy v řadě.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Fürth - Bayern Mnichov 1:3 (88. Itten - 10. Müller, 31. Kimmich, 68. vlastní Griesbeck).

1. Bayern Mnichov 6 5 1 0 23:5 16
2. Wolfsburg 5 4 1 0 7:2 13
3. Dortmund 5 4 0 1 17:11 12
4. Leverkusen 5 3 1 1 15:7 10
5. Mohuč 5 3 1 1 6:2 10
6. Freiburg 5 2 3 0 6:4 9
7. Kolín nad Rýnem 5 2 2 1 9:7 8
8. Union Berlín 5 1 3 1 7:8 6