Bavorská policie vyšetřuje výhrůžky zaslané Hohlmeierové z Prahy

foto Předsedkyně výboru pro rozpočtovou kontrolu Monika Hohlmeierová vystoupila 28. února 2020 v Praze na tiskové konferenci delegace europoslanců, kteří představili svá zjištění ohledně údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

Berlín - Bavorská policie vyšetřuje výhrůžky zaslané europoslankyni za Křesťanskosociální unii (CSU) Monice Hohlmeierové z Prahy. V případu přijala preventivní opatření, řekl dnes ČTK mluvčí policie v severobavorském okresu Horní Franky Alexander Czech. Jestli má sedmapadesátiletá politička, kterou ostře kritizuje český premiér Andrej Babiš, policejní ochranu, neuvedl. Podobné případy podle něj policie vždy musí brát vážně.

"To vám teď detailně samozřejmě nemůžu říci, jestli má policejní ochranu," uvedl Czech, podle něhož bavorská policie příslušná opatření konzultovala i se Spolkovým kriminálním úřadem (BKA). Kdy je přijala, také nechtěl upřesnit.

Konkrétně se policie zabývá dopisem, který byl orazítkován v Praze a koncem ledna dorazil do kanceláře Hohlmeierové. Obsahoval údajně urážlivá a výhružná vyjádření. Konkrétního podezřelého zatím policie nezjistila, informoval Czech.

Babiš političku německé vládní strany, která se jako šéfka rozpočtového výboru Evropského parlamentu zabývá jeho možným střetem zájmů, opakovaně kritizuje a označil ji i za pomatenou. Hohlmeierová nyní údajně ve zvýšené míře čelí výhrůžkám.

Kvůli výrokům českého premiéra se europoslankyně, která je má za urážlivé, obrátila i na předsedu Evropského parlamentu Davida Sassoliho. Ten nyní zvažuje reakci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je sobota 8. srpna 2020

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď