Bautista kvůli wimbledonské jízdě odložil rozlučku se svobodou

foto Španělský tenista Roberto Bautista Agut.

Londýn - Původně si měl s kamarády užívat party na Ibize, ale místo rozlučky se svobodou se dnes bude Roberto Bautista rvát o finále Wimbledonu. Na grandslamu se dostal tak daleko v 31 letech poprvé a nečekaný úspěch mu změnil plány. Místo cesty na Ibizu přátelé dorazí za španělským tenistou do Londýna a budou sledovat, zda dokáže zastavit srbského šampiona Novaka Djokoviče.

Bautista se ožení v listopadu. Termín s koncem Wimbledonu se mu v nabitém kalendáři zdál vhodný na oslavu. "Všechno je dávno zorganizované, měl jsem být na Ibize. Šest kámošů už tam je. Ale mně je tady v Londýně tak nějak líp," usmíval se nečekaný semifinalista, který se dostal do společnosti velké trojky Djokovič, Roger Federer a Rafael Nadal.

Ve Wimbledonu hraje životní turnaj. A není bez šance, protože Djokoviče už letos dvakrát porazil. Na Masters v Miami i v lednu v Dauhá, kde pak ve finále přehrál Tomáše Berdycha. Oba turnaje byly na tvrdém povrchu, tentokrát se utká se Srbem na trávě.

Proti Djokovičovi nastoupí ve 14:00 SELČ. I kdyby se světovou jedničkou prohrál, dostane se v letošním žebříčku na sedmé místo a může pomýšlet na další velký úspěch, premiérový start na Turnaji mistrů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 17:00 18°C

Celá předpověď