Batshuayi vystřelil Dortmundu výhru ve čtvrté minutě nastavení

foto Fotbalista Borussie Dortmund Michy Batshuayi střílí gól v nastavení utkání německé ligy s Frankfurtem.

Dortmund - Fotbalisté Dortmundu ve 26. kole německé ligy zvítězili 3:2 nad Frankfurtem, vítězný gól dal ve čtvrté minutě nastavení Michy Batshuayi. Po dvou předchozích remízách se Borussia vrátila na třetí místo tabulky před Leverkusen. Na druhé Schalke ztrácí jediný bod. Frankfurt naopak zůstal pátý tři body za Dortmundem.

Fotbalista Eintrachtu Frankfurt Luka Jovič (vpravo) skóruje v utkání německé ligy na hřišti Borussie Dortmund. Vestfálský celek v poslední čtvrthodině dvakrát ztratil vedení. Nejprve na vlastní gól Russe odpověděl Jovič, ale hned za dvě minuty vrátil domácím vedení Batshuayi. V poslední minutě hosté ale opět srovnali zásluhou Bluma.

Ani to však domácí nesrazilo, ihned se vrhli do útoku a ještě před závěrečným hvizdem se prosadili potřetí. Míč si ve vápně zpracoval Batshuayi a potvrdil, že je pro Dortmund skvělou náhradou za Aubameyanga, který přestoupil do Arsenalu. V devátém startu dal sedmou branku.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Stuttgart - Lipsko 0:0, Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:2 (77. a 90.+4 Batshuayi, 12. vlastní Russ - 75. Jovič, 90.+1 Blum).

1. Bayern Mnichov 26 21 3 2 65:18 66
2. Schalke 26 13 7 6 40:30 46
3. Dortmund 26 12 9 5 53:33 45
4. Leverkusen 26 12 8 6 47:33 44
5. Eintracht Frankfurt 26 12 6 8 35:30 42
6. Lipsko 26 11 7 8 38:34 40
7. Hoffenheim 26 10 8 8 43:38 38
8. Augsburg 26 9 8 9 36:33 35