Basketbalový reprezentant Bohačík bude hrát za Bamberg

foto Ilustrační foto - Tisková konference basketbalové reprezentace mužů k zahájení přípravy na další kvalifikační utkání o mistrovství světa s Bosnou a Hercegovinou a Litvou, 14. června 2022, Praha. Reprezentant Jaromír Bohačík.

Bamberg (Německo) - Basketbalista Jaromír Bohačík bude v nadcházející sezoně hrát za Bamberg. Německý klub na webu informoval o tom, že s třicetiletým českým reprezentantem podepsal roční smlouvu.

Bohačík poslední dvě sezony strávil ve Štrasburku, kde mu skončila smlouva. Předtím bývalý hráč Prostějova, USK Praha nebo Lovaně strávil pět let v Nymburce, kde ho vedl i současný trenér Bambergu Oren Amiel.

"Možnost hrát zase pro Orena mě přesvědčila. Znám ho, znám jeho styl a snáze si tak v novém týmu zvyknu," uvedl na klubovém webu účastník loňského olympijského turnaje v Tokiu Bohačík.

"Bočiho jsme chtěli podepsat už dřív a je skvělé, že se nám to teď podařilo," přidal izraelský kouč. "Zná můj pohled na basketbal a je to nejen skvělý hráč, ale také dříč, který ví, že klíčem k vítězství je týmová práce," dodal Amiel.

Bohačíkovi, kterého Bamberg představil jako specialistu na střely za tři body, ukončil minulou sezonu už v únoru zánět úponu Achillovy šlachy. Odehrál za Štrasburk ve francouzské lize 20 zápasů, v průměru dal 9,7 bodu a úspěšnost střelby za dva i za tři body si držel na hranici 40 procent.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 30. ledna 2023

Očekáváme v 9:00 2°C

Celá předpověď