Basketbalistky USK Praha začaly Evropskou ligy výhrou v Rize

foto Ilustrační foto - Trenérka basketbalistek USK Praha Natália Hejková (uprostřed) se svými svěřenkyněmi.

Riga - Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily úspěšně do nového ročníku Evropské ligy a vyhrály v Lotyšsku nad TTT Riga 73:66. Nejlepšími střelkyněmi v barvách českých šampionek a obhájkyň třetího místa byly shodně se 17 body Alyssa Thomasová a Valériane Ayayiová. Další zápas čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové za týden ve Francii proti Bourges.

Jako první se po třech sekundách utkání střelecky prosadila americká opora USK Thomasová, která kvůli účasti ve finále zámořské WNBA zmeškala úvod české ligy. Úplnou premiéru v dresu Pražanek si odbyla její spoluhráčka z Connecticutu pivotka Brionna Jonesová, která přišla jako náhrada za Isabelle Harrisonovou.

"Bylo to těžké. Neměla jsem s týmem žádnou přípravu a spoléhala se na vazby z minulé sezony. Snažila jsem se týmu co nejvíce pomoci a jsem ráda, že jsme vyhrály," řekla Thomasová na tiskové konferenci.

Po úvodní přetahované o vedení hostující hráčky na konci první čtvrtiny získaly šestibodový náskok. Díky podařenému vstupu USK do druhé části a šňůře 14:0 vyšplhal rozdíl až na 15 bodů. Domácí basketbalistky ale dokázaly zareagovat a ještě před koncem prvního poločasu se přiblížily na tři body.

Bylo to ale maximum, co Pražanky lotyšskému celku povolily. Během třetí čtvrtiny jejich odpor definitivně zlomily a do závěrečné desetiminutovky vstupovaly s vedením 58:43. V jejím úvodu se dočkaly i nejvyššího šestnáctibodového náskoku. Riga porážku zmírnila, ale hráčky USK si závěr bez potíží pohlídaly.

"Máme radost, že jsme vyhrály. Bylo to pro nás těžké. Nebylo to jen o basketbalu, ale i o tom, jak jsme se dávaly dohromady. Včerejší trénink pro nás byl první pohromadě," řekla po utkání Hejková, která vedle Thomasové a Jonesové mohla počítat už i s uzdravenou Tejou Oblakovou.

"Máme některé nové hráčky a někdy bylo až zábavné, jak si ještě na hřišti nerozuměly. Na druhou stranu jsem ráda, že to v mnoha situacích bylo dobré. Na tom můžeme dále stavět," dodala Hejková.

1. kolo Evropské ligy basketbalistek:

Skupina A:

TTT Riga - ZVVZ USK Praha 66:73 (14:20, 32:37, 43:58)

Nejvíce bodů: Drammehová 13, Harperová, Strautmaneová obě 12 - Thomasová, Ayayiová obě 17, Jonesová 12. Fauly: 18:18. Trestné hody: 21/16 - 20/13. Trojky: 6:6. Doskoky: 37:41.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 4. července 2020

Očekáváme v 3:00 15°C

Celá předpověď