Basketbalistky USK úvodní čtvrtfinále s Fenerbahce vyhrály

foto První zápas čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistek: ZVVZ USK Praha - Fenerbahce Istanbul, 5. března 2019 v Praze. V popředí (zleva) Cecilia Zandalasiniová z Fenerbahce a Alyssa Thomasová z USK.

Praha - Basketbalistky USK Praha si v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy poradily s Fenerbahce Istanbul 76:54. Patnácti body se na vítězství podílela Kateřina Elhotová, čtrnáct bodů přidala Alyssa Thomasová. Druhý zápas série hrané na dvě vítězství je na programu v pátek v Turecku.

Fotogalerie

"Tento zápas zatím nic neznamená. Je to pořád jen 1:0 a to budu i hráčkám zdůrazňovat. Jestli chceme slavit, tak musíme zopakovat výkon hlavně z prvního poločasu," řekla trenérka USK Natália Hejková.

První poločas se odehrával v naprosté režii USK. Fenerbahce s domácím týmem dokázalo držet krok jen v úvodní čtvrtině, ve druhé už si Pražanky vypracovaly až dvacetibodový náskok a v poločase odcházely do kabin s vedením 41:27. Podle Hejkové předvedly dokonalý basketbal.

"Ano, ale bojím se, že ve druhém zápase se nás pokusí zastavovat a nebude to tak jednoduché," prohlásila. "Nikdo nečekal, že vyhrajeme tak velkým rozdílem. Dneska mi soupeřky přišly takové roztěkané, ale od začátku jsme dávaly koše z protiútoků a nepřistoupily jsme na jejich pomalou hru," uvedla Elhotová.

První zápas čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistek: ZVVZ USK Praha - Fenerbahce Istanbul, 5. března 2019 v Praze. Zleva Kateřina Elhotová z USK Praha, Kelsey Plumová z Fenerbahce Istanbul, Tugce Canitezová z Fenerbahce Istanbul USK v suverénním výkonu pokračoval i po přestávce. Ve třetí čtvrtině navýšil vedení až na propastných 28 bodů, když Fenerbahce dovolil pouhé čtyři koše. Úvod závěrečné čtvrtiny patřil po sérii 7:0 hostujícím hráčkám, jejich nápor ale trojkou zastavila Režanová.

Potom už si Pražanky vítězství pohlídaly a trenérka Hejková si mohla dovolit nasadit i náhradnice včetně osmnáctileté Elišky Žílové, která nastoupila v Evropské lize poprvé.

Basketbalistky USK nad Fenerbahce vyhrály po třech zápasech. Naposledy se jim podařilo tureckého soupeře porazit před čtyřmi lety v semifinále a následně celou Evropskou ligu ovládly. Účast na závěrečném turnaji pro nejlepší čtyři celky si mohou zajistit už v pátek v Istanbulu. Případný třetí zápas by se uskutečnil 13. března opět na Královce.

"Máme velkou radost, ale zápas v Istanbulu bude o něčem jiném. Jejich fanoušci to dokážou hodně vybláznit, plus my budeme po cestování, což organismus taky trochu ovlivní. Ale doufám, že i tam dokážeme vyhrát," prohlásila Elhotová.

ZVVZ USK Praha - Fenerbahce Istanbul 76:54 (24:14, 41:27, 64:36)

Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 15, Thomasová 14, Režanová 12 - Hartleyová 15, Plumová 12, Veramejenková 8. Fauly: 17:18. Trestné hody: 13/11 - 14/10. Trojky: 5:6. Doskoky: 49:38.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 20. října 2019

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď