Basketbalista Veselý je s poraněným kotníkem mimo hru na šest týdnů

foto Ilustrační foto - Letní olympijské hry Tokio 2020, 28. července 2021 v Saitamě. Basketbalové utkání skupiny A, ČR - Francie. Jan Veselý z ČR.

Istanbul - Basketbalista Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul bude se zraněním kotníku, které utrpěl v předvánočním utkání Evropské ligy na palubovce francouzského Villeurbanne, mimo hru zhruba šest týdnů. Turecký klub to dnes oznámil na svém webu.

Ještě hůře dopadla další opora Fenerbahce Nando de Colo. Francouzský rozehrávač, který si z utkání v Lyonu odnesl zlomeninu záprstní kosti na levé ruce, se v sobotu podrobil operaci a nezahraje si osm až deset týdnů.

Veselý tak přijde pravděpodobně o následujících osm euroligových zápasů. Z dosavadních 17 utkání má průměry 13,4 bodu a 5,9 doskoku a je v obou statistikách nejlepším hráčem týmu. V roce 2017 pomohl Fenerbahce k triumfu v Evropské lize, o dva roky později byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem prestižní soutěže.

Fenerbahce na hřišti Villeurbanne podlehlo těsně 82:84, neuspělo po sérii čtyř vítězství a muselo francouzskému týmu přepustit deváté místo v tabulce. Další euroligový zápas sehraje istanbulský celek 29. prosince proti Realu Madrid.

Po rekonvalescenci by Veselý teoreticky mohl stihnout na konci února dva zápasy národního týmu v kvalifikaci mistrovství světa proti Bulharsku. Naposledy v listopadu ho však Fenerbahce do reprezentace neuvolnilo.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 23. května 2022

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď