Basiková, Burešová i Hůlka zazpívají na podporu opavské nemocnice

foto Zpěvačka Bára Basiková během vystoupení v pražské Lucerně 20. prosince 2013.

Opava - Bára Basiková, Eva Burešová či Daniel Hůlka vystoupí 20. února na benefičním koncertu na podporu anesteziologicko-resuscitačního oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Koncert Nech mě plakat se uskuteční v kostele svatého Václava. Sál je k dnešnímu dni téměř vyprodán. ČTK to řekla mluvčí Opabsé kulturní organizace Petra Šornová.

Výtěžek akce poputuje anesteziologicko-resuscitačnímu oddělení Slezské nemocnice v Opavě. "Zazní romantické melodie přednesené Petrem Tomečkem na Panovu flétnu a hlasy řady skvělých zpěváků a hudebníků jako Báry Basikové, Daniela Hůlky, Evy Burešové, Ivany Košínové, Honzy Mlčocha, Petera Paula Pačuta či operní pěvkyně Vandy Šípové," řekla ředitelka Opavské kulturní organizace Marcela Heříková.

Kostelem se podle ní ponese také instrumentální hudba v podání houslistky Lady Fedorové, Lucie Kaucké, klavíristky a sólistky Moravské filharmonie Olomouc i smyčcového Unique Quarteta, které spolupracuje s mnoha popovými hvězdami. Báru Basikovou doprovodí dětský pěvecký sbor Domino, a koncertem posluchače provede herečka Eva Čížkovská.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď