Vyčerpaný Menšík prohrál finále dvouhry juniorů na Australian Open

foto Český tenista Jakub Menšík trpěl křečemi ve finálovém zápasu dvouhry juniorů na Australian Open, který se hrál 29. ledna 2022.

Melbourne - Tenista Jakub Menšík prohrál ve finále dvouhry juniorů na Australian Open s Brunem Kuzuharou z USA 6:7, 7:6 a 5:7. Šestnáctiletý český mladík dokončil zápas trvající tři hodiny a 43 minut vyčerpán v křečích a Rod Laver Arenu opouštěl na vozíku.

V dlouhých výměnách ztratil Menšík první set v tie-breaku poměrem 4:7, ale koncovku druhé sady zvládl lépe a tie-break získal 8:6. Na úvod třetího setu prohrával čtvrtý nasazený český tenista s turnajovou jedničkou 0:2, ale srovnal na 2:2 a od té doby si oba hráči drželi servis.

V závěru utkání začal mít Menšík křeče do stehenních svalů. Povzbuzován i vítězkou Roland Garros Barborou Krejčíkovou v hledišti ale bojoval do posledních sil.

Za stavu 5:5 nevyužil brejkbol a měl stále větší problém s pohybem. Za stavu 5:6 vydřel výměnu na 30:30, po které si vyčerpáním lehl na břicho na zem a nemohl kvůli bolesti v levém stehenním svalu vstát.

Nakonec se mu to povedlo, kvůli časové prodlevě přišel o první servis a druhý dal do sítě. Dvojchybu udělal i při mečbolu. Poté znovu klesl na zem a do šatny ho odvezli na vozíku.

"Na první místě bych chtěl říct, že takhle vyhrát není příjemné," uvedl Kuzuhara na webu turnaje. "Hlavně doufám, že se dá Jakub brzy do pořádku. Byla to velká bitva a jestli se Jakub dívá: Díky," dodal sedmnáctiletý Američan.

Menšík se tak nestal druhým českým vítězem dvouhry juniorů v Melbourne. Jako jedinému se to dosud povedlo Jiřímu Veselému v roce 2011.

Výsledky tenisového Australian Open

(tvrdý povrch, dotace 75 milionů australských dolarů):

Junioři, dvouhra - finále:

Kuzuhara (1-USA) - Menšík (4-ČR) 7:6 (7:4), 6:7 (6:8), 7:5.

Juniorky, dvouhra - finále:

Marčinková (1-Chorv.) - Costoulasová (8-Belg.) 7:5, 6:1.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď