Barcelona po remíze se San Sebastianem může přijít o první místo

foto Fotbalista Barcelony Lionel Messi

Madrid - Fotbalisté Barcelony ve španělské lize pouze remizovali na hřišti San Sebastianu 2:2 a mohou přijít o první místo v tabulce. Druhý Real Madrid odehraje zápas 17. kola v neděli ve Valencii a v případě vítězství půjde do čela.

San Sebastian si na lídra soutěže poprvé vyšlápl ve 12. minutě, kdy pokutový kop s jistotou proměnil Mikel Oyarzabal. Krátce před pauzou ale srovnal po rychlém protiútoku chytrým dloubáčkem Antoine Griezmann.

Katalánský velkoklub poslal do vedení v 49. minutě Luis Suárez, kterému předložil míč před prázdnou branku Lionel Messi. Čerstvý držitel Zlatého míče Messi připravil uruguayskému kanonýrovi pět z posledních šesti branek, sám ale gólově nenavázal na hattrick z minulého kola proti Mallorce.

Naopak v 62. minutě vyrovnal po nešťastném zákroku brankáře Marca-Andrého ter Stegena útočník Alexander Isak. Barcelona může přijít o první místo, zpátky si ho ale případně může vzít už ve středu, kdy hostí Real v odloženém El Clásicu.

Remízy San Sebastianu využilo Atlético Madrid a výhrou 2:0 nad Pamplonou se posunulo na čtvrté místo. Favorizovaní "Rojiblancos" přitom dlouho nemohli najít recept na skvěle chytajícího Sergia Herreru, kterému navíc při hlavičce Joaa Felixe v prvním poločase pomohlo i břevno.

Nakonec brankáře Pamplony překonal v 67. minutě hlavou po standardní situaci nejlepší střelec týmu Álvaro Morata. Pojistku přidal v 75. minutě Saúl.

Výsledky 17. kola španělské fotbalové ligy

Granada - Levante 1:2 (60. Machís - 55. Rochina, 90. Bardhi), San Sebastian - FC Barcelona 2:2 (12. Oyarzabal z pen., 62. Isak - 38. Griezmann, 49. Suárez), Bilbao - Eibar 0:0, Atlético Madrid - Pamplona 2:0 (67. Morata, 75. Saúl).

1. FC Barcelona 16 11 2 3 43:20 35
2. Real Madrid 15 10 4 1 32:11 34
3. FC Sevilla 16 9 4 3 20:15 31
4. Atlético Madrid 17 7 8 2 18:10 29
5. San Sebastian 17 8 4 5 28:20 28
6. Getafe 16 7 6 3 24:16 27
7. Bilbao 17 7 6 4 19:12 27
8. Valencie 16 7 5 4 26:23 26