Barcelona dvěma góly v závěru zachránila remízu 4:4

foto Fotbalista Barcelony Luis Suárez dává v nastavení vyrovnávací gól v utkání španělské ligy s Villarrealem.

Madrid - Fotbalisté Barcelony remizovali na hřišti sestupem ohroženého Villarrealu 4:4, přestože ještě v 90. minutě prohrávali o dvě branky. Španělskou ligu vedou o osm bodů před Atléticem Madrid, které zdolalo Gironu 2:0. V sobotu čeká první a druhý tým tabulky vzájemný souboj na Camp Nou.

Katalánské mužstvo vedlo už po 16 minutách 2:0 díky Brazilcům Coutinhovi a Malcomovi. Domácí o sedm minut později snížili po trefě Chukwuezeho a ve druhém poločase mezi 50. a 62. minutou dokonali obrat, o který se postarali Ekambi a Iborra. V 80. minutě přidal Bacca čtvrtý gól a zdálo se, že "Žlutá ponorka" překvapivě naplno zaboduje.

Jenže v 86. minutě dostal González druhou žlutou kartu a hosté přesilovku rychle využili. V 90. minutě vstřelil parádní kontaktní gól z přímého kopu Messi, který s 32. trefami dominuje tabulce střelců, a o tři minuty později zařídil hostům bod Suárez. Ten je s 19 góly v pořadí kanonýrů druhý. Villarreal se ve středu může propadnout na sestupovou pozici.

Atlético skórovalo až v 76. minutě, kdy se trefil hlavou uruguayský obránce Godín. Pojistku na šestém vítězství svěřenců trenéra Diega Simeoneho z posledních sedmi ligových zápasů přidal v nastaveném čase útočník Griezmann.

Čtvrté Getafe remizovalo na hřišti Espaňolu Barcelona 1:1 a potřetí za sebou v La Lize nedokázalo naplno bodovat. Pátý Alavés se na něj může ve čtvrtek bodově dotáhnout.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Atlético Madrid - Girona 2:0 (76. Godín, 90.+4 Griezmann), Espaňol Barcelona - Getafe 1:1 (56. Iglesias - 72. Rodríguez), Villarreal - FC Barcelona 4:4 (23. Chukweze, 50. Ekambi, 62. Iborra, 80. Bacca - 12. Coutinho, 16. Malcom, 90. Messi, 90.+3 Suárez).

1. FC Barcelona 30 21 7 2 79:31 70
2. Atlético Madrid 30 18 8 4 45:19 62
3. Real Madrid 29 18 3 8 52:34 57
4. Getafe 30 12 11 7 37:27 47
5. Alavés 29 12 8 9 31:35 44
6. FC Sevilla 29 12 7 10 47:37 43
7. Valencie 29 9 16 4 31:23 43
8. Bilbao 29 9 13 7 30:32 40