Barcelona čelila třem penaltám, přesto veze ze hřiště Levante výhru

foto Utkání  31. kola španělské fotbalové Levante - FC Barcelona. Fotbalista Barcelony Pedri (vlevo) ztrácí svou kopačku.

Madrid - Fotbalisté Barcelony otočili utkání 31. kola španělské ligy na hřišti Levante a výhrou 3:2 udrželi o skóre druhé místo v tabulce před Sevillou. Katalánci v utkání čelili třem pokutovým kopům, přesto prodloužili vítěznou ligovou sérii na sedm zápasů.

Předposlední Levante se ujalo překvapivého vedení v 52. minutě po proměněné Moralesově penaltě, jenž uspěl z pokutového kopu po předchozích třech nezdarech. O čtyři minuty později navíc mohl rovněž z bílého bodu přidat další branku Martí, gólman Ter Stegen ho ale vychytal a nastartoval barcelonský obrat.

V 59. minutě totiž srovnal hlavou Aubameyang a divokou desetiminutovku zakončil přesnou střelou k tyči Pedri. Přesto dostali domácí další šanci z pokutového kopu, třetím exekutorem a druhým úspěšným se stal Melero. "Blaugranas" ale zachránil v druhé minutě nastavení hlavou střídající Luuk de Jong.

Otočku předvedl i San Sebastian proti Elche, vítěznou trefu si připsal v 39. minutě Le Normand. Na oba góly vítězného celku přihrála bývalá dlouholetá opora Manchesteru City David Silva. Baskický celek si upevnil šesté místo, Elche je patnácté.

Výsledky 31. kola španělské fotbalové ligy

Pamplona - Alavés 1:0 (90.+2 Budimir), Espaňol Barcelona - Vigo 1:0 (89. Wu Lej), Elche - San Sebastian 1:2 (3. Carrillo - 31. Sörloth, 39. Le Normand), Levante - FC Barcelona 2:3 (52. Morales z pen., 83. Melero z pen. - 59. Aubameyang, 63. Pedri, 90.+2 L. De Jong).

1. Real Madrid 31 22 6 3 63:26 72
2. FC Barcelona 30 17 9 4 60:31 60
3. FC Sevilla 31 16 12 3 44:22 60
4. Atlético Madrid 31 17 6 8 57:38 57
5. Betis Sevilla 31 17 5 9 56:37 56
6. San Sebastian 31 15 9 7 32:30 54
7. Villarreal 31 12 10 9 49:30 46
8. Bilbao 31 11 12 8 36:30 45