Barák se dvakrát trefil do sítě Verony, Jankto na gól přihrál

foto Fotbalista Udine Antonímn Barák (vpravo) a Samuel Souprayen z Verony v utkání italské ligy.

Řím - Český reprezentant Antonín Barák dvěma góly zařídil fotbalistům Udine v italské lize výhru 4:0 nad Veronou. Gólovou přihrávku zaznamenal i druhý z Čechů v týmu Jakub Jankto. Barák potvrdil velmi dobrou formu a v posledních třech zápasech Serie A dal čtyři góly. Udine po čtvrté výhře za sebou poskočilo na osmou příčku.

Fotbalisté Udine (zleva) Antonín Barák a Silvan Widmer se radují z gólu v utkání italské ligy. Barák se poprvé prosadil ve 28. minutě, kdy mu ve vápně přiklepl míč hlavou spoluhráč, český záložník si míč zpracoval a z otočky otevřel skóre. Těsně před poločasem se podílel na další brance domácích. Vypálil z dálky, gólman jeho pokus jen vyrazil, následně chytil první dorážku, ale na druhý pokus Widmera už nestačil.

V 68. minutě předvedla ofenziva Udine hezkou akci, při níž Lasagna efektně patičkou přistrčil míč Barákovi a ten poprvé v italské lize zaznamenal dva góly v jednom utkání. V sezoně si polepšil na šest zásahů. Následně ještě Jankto kolmicí vysunul Lasagnu a ten tvrdou střelou o břevno završil výhru.

Neapol otočila zápas se Sampdorií Janov z 1:2 na 3:2 a udržela se na prvním místě tabulky o bod před Juventusem. Turínský celek zvládl šlágr kola s AS Řím a vyhrál 1:0 gólem Mehdiho Benatii. Římané, za které hrál od 67. minuty i český útočník Patrik Schick, už na první místo ztrácejí sedm bodů.

Neapol vede na Vánoce tabulku poprvé od sezony 1989/90, kdy získala poslední titul. Gólem se na její výhře podílel i slovenský reprezentant Marek Hamšík, který se stal nejlepším střelcem Neapole v její historii. Už 116. soutěžní brankou překonal dosavadní rekord legendárního Diega Maradony. Potřeboval na to 11 sezon a 478 zápasů. Maradona předchozí rekord vytvořil během sedmi sezon a 259 utkání.

Schick měl v duelu proti Juventusu o motivaci postaráno, jelikož turínský celek v létě nakonec vycouval z chystaného přestupu a český útočník nakonec zamířil do Říma. Ve vzájemném utkání se mohl pomstít, jenže v nastavení zahodil velmi dobrou šanci. Jeho spoluhráč Florenzi zase trefil jen břevno a neuspěl ani Džeko.

AC Milán pokračuje v trápení a prohrál doma 0:2 s Bergamem. Pod trenérem Gennarem Gattusem uspěl v jediném ze čtyř ligových utkání a v tabulce klesl na 11. místo.

Domácí se po čtvrthodině hry sice gólově prosadili, ale sudí situaci přezkoumal na videu a gól neuznal kvůli hře rukou jednoho z milánských hráčů. Ve 32. minutě tak šlo do vedení Bergamo po chybě brankáře Gianluigiho Donnarummy. Ten jen vyrazil míč před sebe a Bryan Cristante jej z dorážky překonal. Výhru pak zpečetil po brejku Josip Iličič.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Lazio Řím - Crotone 4:0 (56. J. Lukaku, 78. Immobile, 86. Lulič, 89. Anderson), FC Janov - Benevento 1:0 (90.+2 Lapadula z pen.), Neapol - Sampdoria Janov 3:2 (16. Allan, 33. L. Insigne, 39. Hamšík - 2. G. Ramírez, 27. Quagliarella z pen.), Sassuolo - Inter Milán 1:0 (34. Falcinelli), Spal Ferrara - FC Turín 2:2 (42. Viviani, 69. Antenucci z pen. - 1. a 10. Falqué), Udine - Hellas Verona 4:0 (28. a 68. Barák, 45. Widmer, 80. Lasagna), AC Milán - Bergamo 0:2 (32. Cristante, 71. Iličič), Juventus Turín - AS Řím 1:0 (18. Benatia).

1. Neapol 18 14 3 1 41:13 45
2. Juventus Turín 18 14 2 2 45:14 44
3. Inter Milán 18 12 4 2 34:14 40
4. AS Řím 17 12 2 3 28:11 38
5. Lazio Řím 17 11 3 3 43:22 36
6. Sampdoria Janov 17 8 3 6 32:26 27
7. Bergamo 18 7 6 5 28:23 27
8. Fiorentina 18 7 5 6 27:19 26