Babiš jednal s Kremlíkem o kamionové dopravě

foto Ilustrační foto - Premiér Andrej Babiš (vpravo) a ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes jednal s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem (za ANO) o strategii kamionové dopravy na českých dálnicích. Ministerstvo už připravilo první návrh. Babiš ho v úterý 27. srpna probere i s policejním prezidentem Jan Švejdarem a se zástupcem dopravní policie, kterou má dočasně na starosti Jaroslav Řehák. Premiér o tom informoval na svém twitteru.

Ministerstvo dopravy minulý týden uvedlo, že stát nejspíše využije i dopravní data z kamionů pro opatření, která by měla pomoci zamezit možnému objíždění mýtných úseků. Případné využití dat řešili zástupci ministerstva dopravy, krajů, obcí a policie. Pracovní skupina chce využít i slovenské zkušenosti s rozšířením mýta. Její další jednání bude v polovině září. Mýtný systém se od příštího roku rozšíří o 860 kilometrů silnic první třídy.

Babiš s Kremlíkem dnes diskutovali také o opravě dálnice D1. Ministr podle Babiše aktuálně "tlačí" na Ředitelství silnic a dálnic. "Při opravě dálnice D1 prý už nechce ztratit ani den a naopak hledá, kde by se daly práce urychlit," uvedl premiér.

Kremlík již dříve řekl, že stát v příštím roce vynaloží na dopravní stavby 87 miliard korun, o pět miliard více, než původně plánoval. O další peníze ze státního rozpočtu už ministr žádat nebude, chce hledat další zdroje jinde. Do pěti let chce stát zahájit výstavbu většiny zbývajících úseků dálniční sítě. Nyní je rozestavěno 191 kilometrů nových dálnic a připraveno dalších 33 kilometrů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 7. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď