Autoshow láká do Letňan na 32 automobilových značek

foto V Pražském veletržním areálu Letňany začala 12. dubna 2019 automobilová výstava Autoshow Praha. Její 22. ročník končí 14. dubna. Na snímku je nová Škoda Scala.

Praha - Celkem 32 automobilových značek včetně více než deseti českých výstavních premiér se ode dneška do neděle představuje na letňanském výstavišti v rámci přehlídky Autoshow Praha. K vidění je například nová Škoda Scala, která právě míří do prodeje, nebo crossover Kamiq. Uvedli to organizátoři akce.

Výstavu doplňuje doprovodný program zaměřený na bezpečnost silničního provozu včetně ukázkových jízd, tuning nebo vystoupení kaskadérů. Součástí výstavy jsou testovací jízdy. K vyzkoušení jsou připraveny vozy značek Peugeot, Renault, Toyota, Lexus a Tesla.

Poprvé Autoshow hostí britskou značku Lotus a její sportovní vozy. K vidění jsou i supersporty Ferrari a Lamborghini, dále Porsche nebo Bentley. Prémiové značky zastupuje například Audi, rozsáhlou expozici má Lexus a kompletní nabídku předvádí Mercedes Benz. Vedle Škody nechybí další hlavní hráči na domácím trhu jako Volkswagen, Dacia, Hyundai, Renault, Peugeot, Kia, Ford nebo Toyota.

"Pokles zájmu o naftové motory patrně zpomalí, očekáváme spíše ustálení zájmu o vznětové motory. Předpokládáme, že zákazníci budou i nadále preferovat vozidla typu SUV. Rychlejší nástup alternativních pohonů přijde až po roce 2020," uvedl tajemník Svazu dovozců automobilů Josef Pokorný.

Součástí akce je přehlídka přestaveb motocyklů Bohemian Custom, která ukazuje okolo sedmi desítek strojů.

Základní vstupné na Autoshow je 200 Kč, zlevněné 150 korun. Výstava na výstavišti v Letňanech je otevřena od 10:00 do 19:00 hodin, v neděli do 17:00 hodin.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pondělí 21. října 2019

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď