Autosalon v Ženevě se napřesrok opět neuskuteční, důvodem je i čipová krize

foto Ilustrační foto - Pracovníci zastavují 28. února 2020 přípravu na 90. ročník ženevského mezinárodního autosalonu v Ženevě.

Ženeva - Tradiční mezinárodní autosalon v Ženevě se v příštím roce opět neuskuteční. Důvodem jsou přetrvávající koronavirové restrikce a problémy v automobilovém průmyslu, například globální nedostatek čipů. Oznámili to dnes pořadatelé. Autosalon se v důsledku pandemie covidu-19 nekonal ani v letošním a loňském roce. V příštím roce se měl uskutečnit ve druhé polovině února.

"Dělali jsme maximum pro reaktivaci mezinárodního ženevského autosalonu v roce 2022," uvedl prezident stálého výboru autosalonu Maurice Turrettini. "Navzdory veškerému úsilí musíme čelit faktům a realitě. Pandemická situace není pod kontrolou a představuje značnou hrozbu pro velké vnitřní akce. Své rozhodnutí však vnímáme spíše jako odklad než jako zrušení. Věříme, že v roce 2023 se mezinárodní ženevský autosalon vrátí silnější než kdy dříve," dodal.

Podle výkonného ředitele autosalonu Sandra Mesquity řada vystavovatelů signalizovala, že nejistoty spojené s pandemií jim znemožňují závazně přislíbit účast v příštím roce. Mesquito rovněž poukázal na negativní dopady globálního nedostatku čipů na automobilový průmysl. "Čipová krize bude pravděpodobně pokračovat i po značnou část příštího roku," předpověděl. "V této nejisté době tak řada značek není schopna přislíbit účast na veletrhu, který by se měl konat již za několik měsíců," dodal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je sobota 4. prosince 2021

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď