Autor medailí pro šampionát dvacítek se inspiroval ocelářstvím

foto Briefing k představení medailí pro hokejové mistrovství světa juniorů, které se uskuteční na přelomu roku v Ostravě a Třinci, se konal 8. října 2019 v Třinci. Přítomen byl autor medailí Oldřich Sládek (na snímku), trenér českého týmu do 20 let Václav Varaďa a hokejový reprezentant Petr Vrána.

Třinec - Z průmyslové tradice Ostravy a Třince vycházejí modely medailí pro nejlepší týmy mistrovství světa hokejistů do 20 let, které se bude hrát na přelomu roku v prosinci a lednu. Cenné kovy navrhl architekt a šperkař Oldřich Sládek.

Fotogalerie

Při práci se nechal inspirovat průmyslovou historií moravskoslezského regionu, zvláště pak ocelářstvím, které je jedním z charakteristických odvětví pro obě města.

"Najít inspiraci nebylo těžké právě s ohledem na tuhle historii. Estetika medailí vychází z podoby ocelových měst, jejich tradiční průmyslové podoby a principu jejich stavby," vysvětlil Sládek na dnešním setkání s novináři v Třinci.

Nejcennější medaile jsou galvanicky zlaceny čtyřiadvacetikarátovým ryzím zlatem a jejich stuha má červenou barvu. Stříbrné jsou ponechány v barvách oceli a doplněny modrou stuhou. Plechy na bronzové medaili jsou zlaceny červeným zlatem a je mezi ně vložena stuha bílé barvy. Společnou mají velikost, v průměru měří šedesát milimetrů a jejich šířka je půl centimetru.

"Medaile vypadají skvěle. Ale cesta k nim je ještě pěkně daleká. I kdyby vypadaly sebehůře, za jakoukoli bych byl hodně rád," usmál se kouč českého národního týmu Václav Varaďa.

Mistrovství světa dvacítek se v Česku konalo doposud třikrát; naposledy před dvanácti lety. Zatímco v Ostravě se už v roce 1994 hrálo, Třinec čeká premiéra.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď