Autor bestsellerů Dan Brown napsal knihu pro děti

foto Americký spisovatel Dan Brown vystoupil 15. ledna v Praze na tiskové konferenci.

Praha - Autor světových bestsellerů Dan Brown napsal svou první knihu pro děti. Jmenuje se Divoká symfonie, dnes vyšla v USA a český překlad vydá nakladatelství Argo 15. října. ČTK dnes o tom za nakladatele informovala Radka Potměšilová. Hravé básničky o zvířatech jsou doprovázeny symfonií, kterou Brown věnující se celoživotně i hudbě také napsal. Knížka se tak dá číst klasicky nebo s doprovodem autorovy orchestrální skladby, v níž zaznívají pasáže věnované jednotlivým zvířátkům. Umožňuje to interaktivní aplikace pro chytré telefony.

Bohatě ilustrovaná kniha je složená z básniček, v nichž Maestro Myšák se svou taktovkou seznamuje čtenáře se svými zvířecími kamarády, od gepardů a klokanů až po slony a velryby. Každá dvojstrana je věnována jinému zvířátku a formuluje ponaučení do života, které se může stát podnětem k rozhovorům na téma soucitu, trpělivosti, úcty a sebedůvěry, prožívání přítomnosti, života beze spěchu nebo toho, jak důležité je přátelství.

"Nesmírně rád vyprávím a ve svých románech se vždycky snažím propojovat různá témata. V případě Divoké symfonie jsem na těchto základech s ohromným potěšením vytvořil mnohovrstevnatý zážitek v pravém slova smyslu, protože jsem použil tři různé jazyky zároveň - výtvarno, hudbu a poezii," uvedl autor.

Čtenáři si publikaci mohou vychutnat jak formou tradičního čtení, tak i s doprovodem autorových orchestrálních skladeb věnovaných jednotlivých zvířátkům. Umožňuje to interaktivní aplikace pro chytré telefony: stačí namířit fotoaparát mobilního zařízení na dotyčnou stránku a pomocí rozšířené reality si lze příslušnou skladbu hned poslechnout. V okamžiku vydání bude aplikace s doprovodnou hudbou volně ke stažení na webových stránkách a prostřednictvím QR kódu přímo v knize.

Brown se nechal inspirovat jak klasickými hudebními díly pro děti, jako je Péťa a vlk, tak i obrázkovými knížkami, které četl v dětství. V Divoké symfonii propojuje hudbu a text pro novou generaci malých čtenářů a snaží se jim své dílo zatraktivnit prostřednictvím využití nejnovějších technologií.

Plánuje se také koncertní provedení Divoké symfonie a turné v desítkách zemí po celém světě včetně Česka.

Dan Brown je autorem mnoha mezinárodních bestsellerů; jeho knih se prodalo přes 220 milionů výtisků. V současné době pracuje na dalším dobrodružství hrdiny svých knih Roberta Langdona.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pátek 5. března 2021

Očekáváme v 15:00 4°C

Celá předpověď