Automobilky chystají elektromobily s designem ve stylu retro

foto Renault 5 Prototype

Hned dva vozy, které svými tvary odkazují na známé modely z jejich minulosti, v posledních dnech představily dvě významné automobilky.

Fotogalerie

Prvním z nich je Hyundai Ioniq 5. Přestože korejská značka zatím médiím poskytla pouze dva poněkud zatemněné snímky přední a zadní části vozu, díky dřívějším informacím, a také dva roky starému koncepčnímu vozu je zřejmé, že půjde o moderní inkarnaci typu Pony z poloviny sedmdesátých let.

Finální podoba vozu, který bude mít dojezd na jedno nabití dojezd přes 500 kilometrů a díky elektrické soustavě pracující s napětím 800 Voltů půjde získat u rychlé nabíječky během pěti minut dojezd na dalších sto kilometrů, by měla být odhalena již brzy.

Novinkou, jejíž parametry jsou zatím kompletně utajovány, je nový Renault 5. Zatím se vůz prezentoval pouze jako Renault 5 Prototype. Má se stát jedním ze sedmi nových elektromobilů, které tato francouzská značka chystá uvést na trh do roku 2025.

Vzhledem k tomu, že v tomto velikostním segmentu nyní Renault nabízí elektromobil Zoe, mohla by se stát nová “pětka” jeho nástupcem. Je ale rovněž možné, že se oba typy budou prodávat souběžně.

Třetím zástupcem “retrodesignu” ve světě elektrických aut se stane Volkswagen ID.Buzz, který na první a také druhý pohled evokuje legendární mikrobus Transporter ze šedesátých let. Prodávat se s největší pravděpodobností začne během příštího roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 26. září 2021

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď