Automobilka Porsche zprovoznila svůj první Charging Lounge

foto Nabíjecí centrum Porsche.

Výhradně uživatelé elektrických vozů značky Porsche budou mít přístup do speciálního nabíjecího centra, které se otevřelo nedaleko města Bingen am Rhein v západní části Německa.

Nachází se v něm šest stojanů s dobíjecím výkonem 300 kW a čtyři s výkonem 22 kW. Stojany, které dodala rakouská společnost Alpitronic bude možné upgradovat na vyšší výkon. Porsche předpokládá, že již příští rok bude k dispozici výkon 400 kW.

Centrum je otevřené celých čtyřiadvacet hodin každý den v týdnu. Motoristé můžou po dobu nabíjení využít zázemí v přilehlé budově, ve které je k dispozici sociální zařízení, obývací místnost a automaty s různými druhy občerstvení.

Tuto část vytápí a klimatizuje tepelné čerpadlo. Část energie potřebné pro dobíjení se vyrábí v solárních panelech umístěných na střeše.

Ceny za nabíjení jsou pro uživatele vozů Porsche výhodné. Za jednu kilowatthodinu se platí jen 33 centů, což je v přepočtu přibližně osm českých korun.

Podobná centra hodlá automobilka se sídlem ve Stuttgartu vybudovat podél všech důležitých evropských silničních tahů. Nejprve se budou stavět v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď