Automobilka Kia bude své elektromobily označovat jinak

foto Kia - nový model EV6.

Zatímco dosud korejská značka Kia označovala své elektromobily pouze písmenem “e”, které předcházelo slovnímu označení, od letošního léta se to s příchodem jedné novinky změní.

Fotogalerie

Automobilka totiž chystá zbrusu nový vůz, který pojmenovala EV6. Médiím již poskytla první snímky, které odhalují boční siluetu a některé křivky karosérie na její přední a zadní části.

Nové pojmenování přichází souběžně se začátkem využívání nové specializované platformy pro elektromobily E-GMP. Na ní pak vzniknou vozy s různými typy karosérií a způsoby využití.

“Zatímco písmeno “e”se v budoucnosti využije pro elektromobily a více či méně elektrifikované verze vozů, které ale jsou souběžně k dispozici třeba také s výhradně spalovacím pohonem, zkratka EV a následné číslo, bude vyhrazena pro tyto elektromobily nové generace,” vysvětlila pro Autonaelektřinu.cz mluvčí tuzemského zastoupení značky Kia Kateřina Vaňková.

Souběžně s elektromobily EV tak nadále zůstanou v nabídce rovněž elektrické modely e-Soul a e-Niro.

Vlastně jde o určitý typ sjednocování jmen pro určité kategorie nabízených osobních automobilů. Například vozy Kia s karosérií sedan (byť u nás v nabídce nejsou) mají vždy na začátku označení písmeno K. Stejně tak modely typu SUV (Sportage, Sorento, Stonic vozí na karosériích jména počínající “eskem”.

Kia EV6 využije obdobnou techniku jako nedávno představený vůz Hyundai Ioniq 5. Dojezd na jedno nabití bude tedy v měřícím cyklu WLTP zhruba pět stovek kilometrů a během pouhých čtyř minut se u nabíječky s dostatečným výkonem získá dostatek energie na ujetí další stovky kilometrů.

Oproti vozu sesterské značky, který je spíše zvýšeným hatchbackem, dostane novinka značky Kia sportovnější tvary. Po ní pak budou následovat další menší a větší modely EV. Ten nejmenší by měl nést označení EV1.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 19. září 2021

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď