Automobilka Ford vyrobila deset milionů vozů Mustang

foto Americká automobilka Ford Motor ve středu oslavila výrobu desetimiliontého vozu Mustang ve svém sídle ve Flat Rock, kde se tento legendární sportovní vůz vyrábí.

Dearborn (USA) - Americká automobilka Ford Motor ve středu oslavila výrobu desetimiliontého vozu Mustang ve svém sídle ve Flat Rock, kde se tento legendární sportovní vůz vyrábí. Modely mustangu z let 1964 až po ty nynější se seřadily na parkovišti před budovou vedení firmy a pak se průvod za doprovodu policie vydal na 30minutovou jízdu do komplexu Flat Rock.

Tam byly vozy na parkovišti sestaveny do číslovky 10.000.000, kde tečkami (v USA čárkami) byly první vyrobený Mustang s VIN 001 a kabriolet Mustang GT s šestistupňovou manuální převodovkou. Oba vozy mají stejnou, bílou barvu, osmiválcový motor a manuální převodovku.

Americká automobilka Ford Motor ve středu oslavila výrobu desetimiliontého vozu Mustang (na snímku) ve svém sídle ve Flat Rock, kde se tento legendární sportovní vůz vyrábí.

Mustang je v posledních 50 letech nejprodávanějším vozem ve Spojených státech, a tři roky nejprodávanějším sportovním automobilem na světě, uvedla agentura AP. V Evropě je americká automobilka začala oficiálně prodávat poprvé v roce 2015.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je úterý 25. června 2019

Očekáváme v 3:00 18°C

Celá předpověď