Australský premiér zakázal ministrům mít sex s jejich zaměstnanci

foto Ilustrační foto - Australský premiér Malcolm Turnbull.

Sydney - Australský premiér Malcolm Turnbull dnes změnil vládní etický kodex, v němž zakázal svým ministrům navazovat intimní vztahy se svými zaměstnanci. Reagoval tak na skandál kolem vicepremiéra Barnabyho Joyce, který čeká dítě se svou bývalou sekretářkou, uvedla agentura Reuters. Turnbull vicepremiérovo chování odsoudil a označil ho za "šokující chybu úsudku".

Barnaby Joyce je 24 let ženatý, se svou ženou má čtyři děti a jako katolík je silným zastáncem rodinných hodnot. Jeho aféra s bývalou sekretářkou zvýšila tlak opozice na tamní vládu i napětí ve vládní koalicí mezi Turnbullovou Liberální stranou a Národní stranou, které šéfuje Joyce. Opozice přitom volala po odvolání vicepremiéra, to však Turnbull odmítl.

Podle premiéra upozornil skandál na nutnost změny v pravidlech chování členů vlády. "V roce 2018 je nepřijatelné, aby měl ministr sexuální vztah s někým, s kým pracuje. Je to velmi špatná pracovní praktika a všichni ví, že z toho nevzejde nic dobrého," řekl Turnbull.

Joyce si kvůli aféře vezme od pondělí týden volna. Rozhodl se tak poté, co jeho preference podle dnes zveřejněných průzkumů klesly z prosincových 63 na 43 procenta.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď