Audi začne prodávat svůj nejlevnější elektromobil v létě

foto Audi Q4 e-tron

Za ceny začínající pod úrovní 1,2 miliónu Kč začnou tuzemští dealeři značky Audi prodávat svůj právě odhalený elektromobil Q4 e-tron. Ten se bude nabízet hned ve dvou karosářských variantách – jako klasické SUV a rovněž jako kupé-SUV. To bude mít vyšší cenovku – řádově přibližně o padesát až šedesát tisíc korun. Vyplývá to z informací, které portál Autonaelektřinu.cz získal z dobře informovaných zdrojů společnosti Porsche Česká republika. Právě ta je oficiálním dovozcem automobilů značky se čtyřmi propojenými kruhy na naše území.

Fotogalerie

Audi Q4 e-tron je zkonstruováno na základě platformy MEB, kterou mimo jiných elektromobilů koncernu Volkswagen využívá třeba také Škoda Enyaq iV. Z toho pak vyplývá také škála použitých vysokonapěťových baterií a pohonných jednotek. Zákazníci budou mít na výběr dva akumulátory. Menší má využitelnou kapacitu 52, větší tak 77 kWh. S tou pak prostřední výkonová verze (celkem Audi nabídne tři) ujede na jedno nabití v režimu měřícího cyklu WLTP více než 520 kilometrů. Varianta Sportback má v porovnání s SUV díky lepší aerodynamice dojezd vždy o osm až devět kilometrů delší.

Automobil měří na délku 459 centimetrů a v jeho zádi se nachází zavazadlový prostor s velikosti 520 – 535 litrů. Ta větší hodnota se vztahuje kupodivu k elegantnějšímu Sportbacku. Ten má zase ale na oplátku horší objem v případě měření celého prostoru za předními sedačkami.

Nejlevnější provedení s označením Audi 35 Q4 e-tron bude mít zadní nápravu poháněnou jedním elektromotorem s výkonem 170 koňských sil. Audi 40 Q4 e-tron se silnějším motorem (204 koňských sil) automaticky dostane také větší pohonnou baterii.

Vrcholná verze nese označení Audi 50 Q4 e-tron Quattro má ještě další motor sloužící pro pohon přední nápravy. Celkově je výkon pohonné soustavy 300 koňských sil, přičemž zrychlení z nuly na stovku činí 6,2 sekundy a maximální rychlost 180 kilometrů v hodině.

Kromě těchto dvou modelů Q4 v současné době Audi nabízí ještě větší elektrické SUV E-tron a E-tron Sportback. Rovněž také sportovní sedan E-tron GT.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď