Real vyhrál díky dvěma penaltám, Valencie popatnácté remizovala

foto Karim Benzema z Realu Madrid (vpravo) se raduje se spoluhráči ze svého gólu proti Levante v zápase španělské ligy hraném 24. února 2019.

Madrid - Real Madrid vyhrál v 25. kole španělské ligy díky proměněným penaltám Karima Benzemy a Garetha Balea na hřišti Levante 2:1 a na druhé Atlético ztrácí dva body. Jeho městský rival porazil na domácím hřišti fotbalisty Villarrealu 2:0. Valencie uhrála už patnáctou remízu: na hřišti Leganés skončil zápas 1:1, o vítězství hosté přišli minutu před koncem. Pouze s bodem se museli spokojit v domácí soutěži počtvrté za sebou.

Real odčinil ziskem tří bodů domácí prohru s Gironou z minulého kola. Madridský celek proti Levante zužitkoval obě penaltové příležitosti. Nejprve v úvodním poločase po odpískané ruce poslal míč s přehledem do sítě Benzema, pro kterého to byla 11. ligová trefa, a po vystřídání francouzského útočníka se druhé penalty pro Real v 78. minutě zhostil úspěšně Bale.

V dalším týdnu změří Real doma dvakrát síly s Barcelonou, na kterou v lize ztrácí devět bodů. Ve středu se na domácím stadionu rozhodne v odvetě o finalistovi Španělského poháru a v sobotu se pak Real pokusí snížit náskok katalánského klubu v tradičním "El Clásicu".

Poprvé po příchodu z Chelsea se v dresu Atlética střelecky prosadil Morata, který se v 31. minutě opřel z voleje do míče a poslal ho přesně k levé tyči. Vítězství domácích pojistil lobem přes brankáře Asenja v 88. minutě Saúl.

Villarreal nenavázal na poslední překvapivé vítězství nad Sevillou a stále zůstává v sestupovém pásmu. Fanoušky "Žluté ponorky" může alespoň těšit postup týmu do osmifinále Evropské ligy, kde se utká se Zenitem Petrohrad.

Další osmifinalisté Evropské ligy z Valencie vedli nad Leganés od 22. minuty, kdy se trefil záložník Kondogbia. O dva body hosty připravil těsně před koncem dánský útočník Braithwaite.

Betis Sevilla si po vyřazení z Evropské ligy s Rennes spravil chuť ve Valladolidu, kde zvítězil 2:0 a na pohárové pozice ztrácí pouhý bod. Hosté proměnili v zápase dvě ze tří střel, které vyslali na bránu.

Poprvé Betis udeřil v nastaveném čase první půle, kdy ho poslal do vedení efektními nůžkami obránce Mandi. Výhru pak pojistil těsně před koncem utkání třetí brankou v sezoně záložník Joaquín.

Valladolid prohrál z posledních pěti duelů potřetí, od sestupového pásma ho dělí tři body.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Leganés - Valencie 1:1 (89. Braithwaite - 22. Kondogbia), Atlético Madrid - Villarreal 2:0 (31. Morata, 88. Saúl), Valladolid - Betis Sevilla 0:2 (45.+3 Mandi, 87. Joaquín), Levante - Real Madrid 1:2 (60. Roger - 43. Benzema z pen., 78. Bale z pen.).

1. FC Barcelona 25 17 6 2 65:25 57
2. Atlético Madrid 25 14 8 3 36:17 50
3. Real Madrid 25 15 3 7 43:30 48
4. Getafe 25 10 9 6 32:22 39
5. FC Sevilla 25 10 7 8 40:32 37
6. Alavés 25 10 7 8 25:28 37
7. Betis Sevilla 25 10 6 9 29:30 36
8. San Sebastian 24 9 7 8 30:25 34