Atlético porazilo Villarreal a vede španělskou ligu o pět bodů

foto Utkání 25. kola španělské fotbalové ligy Villarreal - Atlético Madrid. Fotbalista Atletika Madrid Joao Felix (uprostřed) střílí gól.

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid ve španělské lize zvítězili na hřišti Villarrealu 2:0 a upevnili si první místo. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho vedou neúplnou tabulku o pět bodů před Barcelonou a navíc mají jedno utkání k dobru.

Atlético se dostalo šťastně do vedení ve 25. minutě. Po rohu hlavičkoval Stefan Savič, domácí gólman Sergio Asenjo při zákroku trefil spoluhráče Alfonsa Pedrazu a od jeho zad se míč odrazil do branky. V 69. minutě přidal pojistku střídající Joao Félix přízemní střelou.

Madridský tým v La Lize vyhrál po dvou zápasech, sedmý Villarreal naopak protáhnul čekání na vítězství na sedm kol.

Výsledky 25. kola španělské fotbalové ligy

Vigo - Valladolid 1:1 (90.+4 Murillo - 70. Orellana), Cádiz - Betis Sevilla 0:1 (84. Juanmi), Granada - Elche 2:1 (31. Quina, 79. Puertas - 40. Boyé), Villarreal - Atlético Madrid 0:2 (25. vlastní Pedraza, 69. Félix).

1. Atlético Madrid 24 18 4 2 47:16 58
2. FC Barcelona 25 16 5 4 55:22 53
3. Real Madrid 24 16 4 4 42:19 52
4. FC Sevilla 24 15 3 6 34:18 48
5. San Sebastian 24 11 8 5 41:20 41
6. Betis Sevilla 25 12 3 10 33:38 39
7. Villarreal 25 8 13 4 33:27 37
8. Granada 25 9 6 10 31:42 33