Aston Martin už má opět i elektrické plány

foto Aston Martin V 12 Vantage.

Britská značka Aston Martin, která letos slaví 110 let od svého založení a je známa mimo jiné jako dodavatel aut pro agenta 007, hodlá letos seznámit své investory se svojí připravovanou budoucností.

Ta už zřejmě definitivně bude alespoň zčásti elektrická. Proč definitivně? Inu proto, že již v minulém desetiletí chtěl Aston Martin nabízet zákazníkům alespoň limitovanou edici luxusního elektromobilu Rapid E a také pouze elektřinou poháněné SUV s legendárním jménem Lagonda.

Tyto projekty ovšem musely být ukončeny kvůli finančním potížím, do kterých se na přelomu desetiletí Aston Martin dostal. Přednost dostalo luxusní SUV DBX.

Nyní, po kapitálovém vstupu kanadského miliardáře Lawrence Strolla do společnosti (jeho syn je závodníkem F1 ve stáji Aston Martin), je automobilka opět na vzestupu. I díky zmiňovanému SUV DBX, které se stalo nejprodávanějším modelem, si vloni své nové Aston Martiny převzalo 6400 zákazníků. Letos by jich mělo být, podle informací Automotive News, zhruba 7000.

V létě pak vedení automobilky hodlá zveřejnit první informace o chystaných nových modelech. „Letos v létě uvidíte naše nová auta…. Bude to opravdu jasná vize cesty, kterou jsem budoval tři roky,“ uvedl v rozhovoru pro Automotive News Lawrence Stroll.

Jisté je, že již na konci roku by se měl představit následovník současného vozu DB11, obměna se má posléze týkat také Vantage a DBS.

Od poloviny desetiletí by se pak měla začít vyrábět také elektrická vozidla. Jedním z nich bude sportovní model, druhým pak SUV.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je úterý 28. března 2023

Očekáváme v 21:00 0°C

Celá předpověď