Asociace: Restauracím by měli pomoci stravenkové firmy a rozvozci

foto Výdejové okénko restaurace Nad Královnou, 14. října 2020 v Praze na Zbraslavi. V Česku začala platit zpřísněná opatření proti šíření koronaviru.

Praha - Stravenkové firmy a rozvozci jídla by podle zástupců podnikatelů měli podpořit restaurace, které musejí být od středy zavřené a občerstvení mohou prodávat jen přes výdejní okna. Pokud se na záchraně stravovacích zařízení nebudou podílet všichni, dopad pocítí právě i rozvážkové a stravenkové společnosti. V dnešním prohlášení to uvedli představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací a Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Některé společnosti už přijaly opatření k podpoře gastronomických podniků, zjistila ČTK. Stravenkové firmy zvažují podporu restaurací, dál odmítají paušál.

Zcela zavřená je podle svazu a asociací třetina restaurací a tento počet dramaticky roste. Práci v odvětví tak ztratily tisíce lidí a každý den přibývají další, uvedli zástupci podnikatelů v prohlášení.

Při jarní vlně epidemie dočasné uzavření stravovacích zařízení podle asociací pomohlo rozvážkovým společnostem, které mnohonásobně zvýšily počet svých zákazníků i doručených jídel. Tyto firmy by měly alespoň do konce zákazu provozu restaurací poskytnout jejich provozovatelům výrazně lepší podmínky. Stravenkové firmy by měly minimálně do konce června příštího roku snížit poplatky účtované gastronomickým podnikům, žádají podnikatelé.

Za společnost Dáme jídlo se na dotaz ČTK k výzvě momentálně nikdo nevyjádřil. Aplikace Bolt Food partnerským restauracím poskytuje dopravu zdarma, z vybraných podniků dává slevu 30 procent na jídlo, sdělil tento týden ČTK regionální manažer Boltu pro střední a východní Evropu Roman Sysel.

Na trhu stravenkových firem výzvu podporuje značka LemonPay. "Velké francouzské společnosti neustále prohlašují, jak podporují české restaurace. Teď mají šanci tyto proklamace skutečně naplnit. Za každé použití papírové stravenky nebo stravenkové karty od francouzské konkurence jsou nucené české restaurace zaplatit provizi. V průměru činí okolo 4,9 procent, ale i více," uvedl obchodní ředitel LemonPay Petr Skoč. Jeho společnost nefunguje na provizním systému, pro klienty má připraven měsíční tarif za správu karet a účtuje měsíční paušál za každou vydanou kartu, popsal.

"Abychom vyšli vstříc požadavkům zaměstnanců i restaurací, zrušili jsme v návaznosti na mimořádné opatření dočasně denní limit na transakce realizované eStravenkou. Pro restauratéry pak také funguje zrychlený režim proplácení papírových stravenek do tří pracovních dnů," uvedl generální ředitel společnosti Up Česká republika Stéphane Nicoletti.

Restaurace, kavárny, bary a kluby musejí být od středy do 3. listopadu veřejnosti uzavřené. Občerstvení mohou prodávat přes výdejní okna mezi 06:00 a 20:00. Výjimku mají hotelové restaurace, které mohou být svým hostům k dispozici do 20:00. Vládní opatření se také netýká jídelen v sociálních nebo vězeňských zařízeních a provozovnách zaměstnaneckého stravování.

Stravenkové firmy zvažují podporu restaurací, dál odmítají paušál

Stravenkové společnosti, které ČTK oslovila, zvažují další podporu restaurací formou snížení nebo odpuštění poplatků. Vyzvali je k tomu dnes ráno představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací a Asociace malých a středních podniků a živnostníků (ASMP). Stravenkové firmy znovu odmítly zavedení tzv. stravenkového paušálu od začátku příštího roku. Bude to mít negativní dopad na obrat stravovacích zařízení, uvedli jejich zástupci.

Svaz a asociace upozornily na špatný stav gastronomického odvětví. Zcela zavřená je podle nich třetina restaurací a tento počet dramaticky roste. Práci v odvětví tak ztratily tisíce lidí a každý den přibývají další, uvedly. Stravenkové a rozvážkové firmy vyzvaly k přehodnocení stávajících podmínek. Stravenkové společnosti by podle nich měly alespoň do konce června příštího roku snížit restauracím účtované poplatky.

"Výzva k odpuštění poplatků je pro nás zpráva z dnešního rána, kterou budeme v následujících hodinách a dnech diskutovat stejně jako další formy pomoci, kterou poskytujeme restauracím dlouhodobě nebo aktuálně," uvedl generální ředitel Sodexo Benefity Daniel Čapek. Jeho firma například propaguje u uživatelů stravenek podniky, které zavedly výdejní okénka či rozvoz. Po uvolnění opatření restauratérům nabídne bezúročné půjčky. Na jaře podle něj možnosti využilo 100 restaurací, kterým Sodexo poskytlo 4,5 milionu korun, řekl. Strávníky budou také znovu nabádat, aby obědvali v restauracích.

"Výzvu pana (Luboše) Kastnera (garanta projektu Moje restaurace) z AMSP jsme zaznamenali a vstoupili jsme s ním do kontaktu, abychom upřesnili očekávání, jeho i gastro sektoru, a na základě toho doladili možnou formu pomoci pro restaurace. Ta by mohla zahrnovat i snížení nákladů pro restaurace z naší strany. Přesnou formu i výši pomoci a podpory našim partnerům v gastro segmentu upřesníme nejpozději koncem příštího týdne," řekl generální ředitel společnosti Edenred Nicolas Eich.

Společnost UP Česká republika chápe výzvu jako podnět k zahájení širší komunikace oborových organizací za zájmy gastroslužeb a vyslání podobného apelu dodavatelům surovin, velkoobchodům, maloobchodům dodavatelům technologií, ale i bankovních a telekomunikačních služeb, uvedl generální ředitel firmy Stéphane Nicoletti.

Stravenkové firmy tvrdí, že stravenkový paušál sníží ochotu lidí stravovat se pravidelně v restauracích a zvýší cenu poledních menu. Restaurace společně s jídelnami podle Nicolettiho kvůli paušálu mohou ztratit až 35 miliard korun.

Paušál navrhlo ministerstvo financí jako alternativu ke stravenkám. Lidé by místo poukázek dostávali hotové peníze. Návrh na něj v rámci vládního daňového balíčku by měla příští týden projednat Poslanecká sněmovna ve druhém čtení.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 22. října 2020

Očekáváme v 17:00 17°C

Celá předpověď