Asi 140 vozů vyrazilo z Českých Budějovic na setinovou rallye

foto Historické automobily vyrazily 7. září 2018 z Českých Budějovic na start setinové rallye. Trať povede účastníky po dva dny především jižní části Jihočeského kraje. Do závodu se z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. vydalo na 140 posádek z jedenácti zemí světa.

České Budějovice - Vůz Rover 16 saloon z roku 1938 a další historické automobily vyjely v pátek z Českých Budějovic na start setinové rallye. Trať povede účastníky po dva dny především jižní částí Jihočeského kraje. Do závodu se z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. vydalo na 140 posádek z jedenácti zemí. Přes Holašovice, Český Krumlov a okolí Novohradských hor se dostanou až do Dolního Dvořiště, kde v sobotu 9. ročník rallye s názvem South Bohemia Classic končí. ČTK to řekl organizátor Pavel Kacerovský.

Vozidla jsou rozdělena do tří kategorií podle stáří. Nejstarší jsou vyrobeny do roku 1948. Další skupinu tvoří stroje vyrobené do roku 1986 a v poslední kategorii startují nejmladší automobily. Rallye se jede při plném silničním provozu. "Princip té soutěže ale není v rychlosti. Posádky mají dodržovat předem stanovený rychlostní průměr. Soutěž se jmenuje setinová rallye, protože se čas měří na setiny," uvedl Kacerovský.

Podle něj jde o největší akci svého druhu na území České republiky. Na trasu dnes vyrazily vozy značek Jaguar, Mercedes, Cadillac, Austin Healey, Ferrari, Chevrolet, Porsche, Škoda, Wolseley, Rover nebo Triumph.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 7:00 19°C

Celá předpověď