AS Řím neudržel vedení a remizoval s oslabeným Cagliari

foto Fotbalista Cagliari Marco Sau se raduje ze svého gólu do sítě AS Řím.

Řím - Fotbalisté AS Řím neudrželi v 15. kole italské ligy dvoubrankové vedení na hřišti Cagliari a vyrovnávací gól na 2:2 navíc inkasovali v nastaveném čase ve chvíli, kdy soupeř hrál bez dvou vyloučených hráčů. Český útočník AS Patrik Schick odehrál v generálce na středeční duel Ligy mistrů v Plzni 83 minut, než ho vystřídal Pastore. Neapol porazila 4:0 Frosinone a upevnila si druhé místo v tabulce. Před třetím Interem Milán má náskok šest bodů, na suverénně vedoucí Juventus jich ale ztrácí osm.

Římané se na Sardinii poprvé prosadil ve 14. minutě, kdy Cristante napálil míč do sítě z hranice vápna. Také druhý gól padl zpoza pokutového území, z přímého kopu se krásně trefil Kolarov. Domácí snížili pět minut před koncem po rohovém kopu zásluhou Ionity.

V nastaveném čase byl vyloučen Ceppitelli a vzápětí také další obránce Srna. I bez nich ale dokázali hráči Cagliari udržet domácí ligovou neporazitelnost, protože v páté minutě nastaveného času vyrovnal po propadnutí obrany střídající Sau.

AS Řím nastoupil v sestavě Olsen - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - N'Zonzi, Cristante - Ünder, Kluivert (75. Luca Pellegrini), Zaniolo (89. Juan) - Schick (83. Pastore).

Radost fotbalistů Neapole, zleva jsou Piotr Zieliňski a Sebastian Luperto. V neapolské brance nastoupila poprvé v sezoně letní posila Alex Meret. Italský gólman ale mnoho práce neměl, góly totiž stříleli pouze favorizovaní domácí. Nejprve v sedmé minutě poslal míč přesně k tyči po závaru před brankou Zieliňski a ve 40. minutě zvýšil nádhernou ranou z 25 metrů Ounas.

Na konečných 4:0 upravil svým šestým a sedmým ligovým gólem v sezoně Milik. Polský útočník si už v 15. kole vytvořil nový rekord v počtu branek v jedné sezoně Serie A.

Svěřenci Carla Ancelottiho porazili Frosinone ve čtvrtém vzájemném zápase v řadě a neprohráli už 12 soutěžních utkání. Předposlední Frosinone čeká na výhru pět zápasů.

Fiorentina odvrátila v neděli porážku na hřišti Sassuola v sedmé minutě nastavení. O remíze 3:3 rozhodl svým prvním gólem v soutěži belgický útočník Kevin Mirallas. Všech šest branek padlo v závěrečných 35 minutách. Na lavičce Fiorentiny se poprvé objevil devatenáctiletý český útočník Martin Graiciar, ale do zápasu nezasáhl.

Domácí se dostali po brankách Duncana a Babacara do dvougólového vedení. Za hosty snížil Simeone, který se trefil po dlouhých 876 minutách. Rychlá odpověď přišla z kopačky Sensiho deset minut před koncem základní hrací doby a Sassuolo po pěti nepovedených domácích zápasech, ze kterých získalo pouze čtyři body za remízy, mířilo za vítězstvím.

Pak ale potkala domácí tým komplikace v podobě vyloučení Djuričiče a vzápětí snížil Benassi. V nastaveném čase se počet hráčů na hřišti vyrovnal, neboť Milenkovič dostal druhou žlutou kartu. "Fialkám" se i přes ztracenou početní výhodu podařilo vybojovat bod zásluhou střídajícího Mirallase, který se trefil poprvé od letního příchodu do Fiorentiny.

Boloňa v sestavě s Ladislavem Krejčím prohrála na hřišti Empoli 1:2. s Český záložník odehrál celý zápas, ale druhé porážce za sebou nezabránil. Sestupem ohrožený tým v lize naposledy zvítězil na konci září proti Udine a v sezoně stále čeká na první venkovní výhru.

Atalanta zvítězila na hřišti Udine 3:1 díky hattricku kolumbijského útočníka Duvána Zapaty. Tým z Bergama patří mezi pět nejlépe hrajících mužstev na venkovních stadionech v Serii A, Udine je třetím nejhorším domácím týmem. Na svém hřišti získalo z osmi zápasů pouze sedm bodů. Domácí opět hráli bez zraněného záložníka Antonína Baráka.

Chievo dál čeká na první vítězství, ale už počtvrté za sebou poslední tým tabulky alespoň remizoval. Tentokrát v Parmě 1:1.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Neapol - Frosinone 4:0 (68. a 84. Milik, 7. Zieliňski, 40. Ounas), Cagliari - AS Řím 2:2 (85. Ionita, 90.+5 Sau - 14. Cristante, 41. Kolarov), Lazio Řím - Sampdoria Janov 2:2 (79. Acerbi, 90.+6 Immobile z pen. - 21. Quagliarella, 90.+10 Saponara), Sassuolo - Fiorentina 3:3 (63. Duncan, 68. Babacar, 80. Sensi - 70. Simeone, 89. Benassi, 90.+7 Mirallas), Empoli - Boloňa 2:1 (10. Caputo, 80. La Gumina - 41. Poli), Parma - Chievo 1:1 (53. Alves - 47. Stepiński), Udine - Bergamo 1:3 (12. Lasagna - 2., 62. a 80. Zapata), Janov - Spal Ferrara 1:1 (38. Piatek z pen. - 15. Petagna), AC Milán - FC Turín 0:0.

1. Juventus Turín 15 14 1 0 32:8 43
2. Neapol 15 11 2 2 32:14 35
3. Inter Milán 15 9 2 4 27:13 29
4. AC Milán 15 7 5 3 24:18 26
5. Lazio Řím 15 7 4 4 22:18 25
6. FC Turín 15 5 7 3 19:16 22
7. Bergamo 15 6 3 6 29:20 21
8. AS Řím 15 5 6 4 26:20 21