Areál Špindlerův uzavřel zimní sezonu

foto Ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších byly 15. dubna otevřeny poslední sjezdovky v Královéhradeckém kraji. Ostatní krajská střediska již sezonu ukončila.

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Závěr sezony si ve skicentru Špindlerův Mlýn užilo o víkendu kolem 1200 lyžařů. V provozu bylo přes sedm kilometrů sjezdovek. Počasí bylo ideální. Celkově byla sezona nadprůměrná. ČTK to dnes řekl René Hroneš z areálu.

"Za celou sezonu jsme měli návštěvnost více než 550.000 lyžařů, byla jedna z nejlepších za několik posledních let. V prosinci bylo dost přírodního sněhu a prašanu. Mohli jsme středisko otevřít v polovině prosince," řekl Hroneš.

Do dvou tří let chtějí majitelé dokončit investici za 800 milionů korun. Propojí areály Medvědín a Svatý Petr přes velký terminál u Labské přehrady, vybudují dvě lanovky a několik dalších kilometrů sjezdovek. "Ze současných 25 kilometrů bychom se měli dostat na 40 kilometrů. Letos bychom už mohli začít stavět," řekl Hroneš.

Letní sezonu areál zahájí na Medvědíně v sobotu 28. dubna. Do poloviny května bude pouze víkendový provoz. V červnu se v denním provozu rozjede lanovka ve Svatém Petru.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď