AP: Wolffova kniha dodala Severokorejcům munici proti Trumpovi

foto Ilustrační foto - Americký prezident Donald Trump.

Pchjongjang/Washington - Severní Korea získala munici na výpady proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi: skandální knihu Michaela Wollfa, napsala dnes agentura AP. Novinář v ní zpochybňuje Trumpovy schopnosti a duševní zdraví. Článek o obsahu knihy, Trumpově reakci a důvodech, proč jde dílo tak dobře na odbyt, vyšel dnes v oficiálním deníku severokorejského režimu Rodong Sinmun.

Prodej knihy odráží "rychle narůstající protitrumpovské nálady v mezinárodní komunitě," uvedl deník. "Protitrumpovská kniha otřásá celým světem a Trumpovi se všude dostává ponížení," stojí dále v článku. Kniha podle něj "předpovídá Trumpův pád".

Knihu Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu vydalo nakladatelství Macmillan minulý pátek v nákladu 150.000 výtisků. Jen v sobotu se jich prodalo 29.000. Elektronické verze se dosud prodalo 250.000 kusů, a nadto i 100.000 audioknih, napsala agentura AP s odvoláním na nakladatelský dům. Macmillan už zadal dotisk dalšího milionu výtisků. Americký prezident obsah knihy tvrdě kritizuje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď