AP: Paddock možná plánoval útoky s pomocí auta s trhavinou

foto Pohled na hotel Mandalay Bay v Las Vegas, ze kterého útočil střelec na účastníky country koncertu.

Las Vegas (USA) - Američtí vyšetřovatelé prověřují podezření, že lasvegaský střelec Stephen Paddock plánoval útoky s použitím automobilu s výbušninou. Oznámila to agentura AP s odvoláním na policejní zdroje, podle nichž je tato informace předběžná a neopírá se o jasné důkazy.

Podle dřívějších informací šerifa Las Vegas Josepha Lombarda byla v autě Paddocka nalezena kromě velké zásoby munice i látka, která se používá k výrobě výbušnin. Objevily se rovněž zprávy, že vrah chtěl možná zaútočit na veřejný koncert v srpnu v Chicagu a v září v Las Vegas.

Úřad koronera v Las Vegas mezitím oznámil, že nezveřejní výsledky ohledání Paddockova těla. Někteří odborníci měli podezření, že muž trpěl mozkovou chorobou, která mohla pozměnit jeho chování. Spekulovalo se rovněž, že k útoku se odhodlal poté, co se dozvěděl o nějaké své vážné nemoci.

Manažeři lasvegaských kasin si Paddocka připomínají jako "analytického hráče", který si pečlivě vybíral terminály video pokeru, na kterých by mohl vyhrát. Dokázal prý u terminálu prosedět hodiny, sázel po stovkách dolarů a s nikým se nebavil. Od personálu očekával okamžitou obsluhu a dával okázale najevo, kdo je v sále pánem. Některým hráčům prý naháněl hrůzu, napsala agentura AP.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 11:00 10°C

Celá předpověď