AP: Ozbrojenci z Islámského státu v Iráku zabili 11 spících vojáků

foto Iráčtí vojáci, armáda, vlajka, Irák - ilustrační foto

Bagdád - Ozbrojenci z teroristické skupiny Islámský stát (IS) v kasárnách v horské oblasti zhruba 120 kilometrů severně od Bagdádu v noci na dnešek zabili 11 vojáků, kteří spali. S odkazem na nejmenované irácké bezpečnostní zdroje o tom informuje agentura AP.

K útoku došlo v okrese Azím severně od Bákúby, což je hlavní město irácké provincie Dijála. Okolnosti incidentu jsou zatím poněkud nejasné, podle dvou nejmenovaných bezpečnostních činitelů se bojovníci IS do kasáren vloupali kolem 03:00 místního času (01:00 SEČ) a vojáky zastřelili.

Jde o jeden z nejtragičtějších útoků na irácké vojáky za poslední měsíce. V roce 2014 se teroristům z IS podařilo získat kontrolu nad téměř polovinou Sýrie a skoro třetinou Iráku. V oblasti, kde žilo skoro osm milionů lidí, příslušníci skupiny řezali hlavy, zotročovali ženy, páchali únosy a mnohá další zvěrstva.V roce 2017 byl IS v Iráku poražen, v sousední Sýrii se tak stalo o dva roky později. V obou zemích ale dál existují menší buňky schopné zorganizovat jednotlivé útoky.

V říjnu loňského roku bojovníci IS ozbrojení samopaly zabili v šíitské vesnici v Dijále 11 civilistů a řadu dalších zranili. Místní činitelé tehdy uvedli, že k útoku došlo poté, co teroristé unesli několik vesničanů, ale nedostali za ně požadované výkupné.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pondělí 16. května 2022

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď