AP: Bourdain se v hotelu oběsil na pásku od županu

foto Americký šéfkuchař Anthony Bourdain na snímku z roku 2015.

Paříž - Americký šéfkuchař Anthony Bourdain, který v pátek ve Francii spáchal sebevraždu, se v koupelně hotelového pokoje oběsil na pásku od županu. Agentuře AP to dnes řekl prokurátor ve městě Colmar.

Bourdainovo tělo našel v pátek v luxusním hotelu v malebné vinařské obci Kaysersberg v Alsasku na východě Francie jeho francouzský přítel Eric Ripert, spolumajitel a šéfkuchař vyhlášené restaurace Bernardin. Podle americké televizní stanice CNN Bourdain natáčel další díl své reality show s názvem Neznámé končiny.

Nic nenasvědčuje tomu, že v době smrti amerického šéfkuchaře někdo přišel do hotelového pokoje, uvedl prokurátor Christian de Rocquigny du Fayel. Dodal, že podle lékařské zprávy nebyly na těle zesnulého objeveny žádné známky násilí.

V současné době se podle prokurátora čeká na zprávu z toxikologie, včetně analýzy devíti vzorků moči. Cílem je zjistit, zda si Bourdain vzal léky, nebo měl v těle jiné látky.

Bourdain byl hlavním konkurentem rovněž známého britského šéfkuchaře Gordona Ramsaye, hlavní postavy reality show Pekelná kuchyně a soutěže Masterchef. Bourdain se také proslavil publikacemi Důvěrnosti z kuchyně, Šéfkuchař na cestách či Bez servítku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď