ANO kritizuje rozšíření vedení Sněmovny, jak chtějí koalice Spolu a PirStan

foto Ilustrační foto - Ministryně financí Alena Schillerová.

Praha - Hnutí ANO podle předsedkyně jeho poslaneckého klubu Aleny Schillerové nevidí žádný důvod pro rozšíření vedení Sněmovny na sedm členů, jak chtějí koalice Spolu a Piráti se STAN. Další místo místopředsedy je zbytečné a drahé, řekla dnes Schillerová novinářům. Dnešní jednání o vedení dolní komory podle ní bylo spíš informativní, panovala na něm však shoda ohledně požadavků ANO na vedení výborů. Jednání mají pokračovat 3. listopadu.

"Nevidíme absolutně žádný důvod pro další vznik místopředsednické funkce. Nové místo znamená částku čtyři miliony korun ročně," uvedla Schillerová. ANO podle ní podporuje stávající počet pěti místopředsedů a jednoho předsedy Sněmovny. Vysokou částku za rozšíření počtu míst tak, aby mohli být účastni všichni zástupci formující se pětikoalice, krátce před ní kritizovali i zástupci hnutí SPD.

ANO si podle Schillerové nárokuje vedoucí pozici v šesti výborech, s čímž podle ní uskupení Spolu a Piráti se STAN souhlasilo. Koalicím ANO sdělilo, že má zájem zejména o hospodářský, rozpočtový, ústavně právní, zdravotnický, sociální a školský výbor a výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj.

Koalice Spolu se Starosty a Piráty v úterý oznámila, že předsedkyní Sněmovny by se měla stát šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, Piráti pak informovali o nominaci Olgy Richterové. Starostové proberou nominaci do vedení dolní komory na čtvrtečním jednání předsednictva. Předseda STAN Vít Rakušan dnes ČTK řekl, že nejpravděpodobněji bude hnutí v předsednictvu Sněmovny reprezentovat Věra Kovářová.

Schillerová uvedla, že ANO v současné chvíli žádného jednoznačného kandidáta na místopředsedu nemá. Hnutí o tom bude jednat a následně hlasovat.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 18. ledna 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď