Anketu Světové auto roku ovládly elektromobily

foto Elektromobil Hyundai Ioniq 5.

Titul Světového auta roku, který každoročně udělují motorističtí novináři v předvečer zahájení autosalonu v New Yorku (bude se konat od 15. do 24. dubna), získal v letošním roce stylový elektromobil Hyundai Ioniq 5.

Elektromobily ovládly také další čtyři z celkem pěti vyhlašovaných dílčích anket.

V absolutním pořadí doprovodily Hyundai Ioniq 5 na stupně vítězů ještě Ford Mustang Mach-E a Kia EV6. Toto „technické dvojče“ Ioniqu 5 nedávno zvítězilo v evropské anketě Car of the Year.

Vítězem kategorie luxusních vozů se stal Mercedes-Benz EQS a mezi výkonným sportovními vozy získal největší počet bodů od hlasujících novinářů model Audi e-tron GT.

Hyundai Ioniq 5 nakonec získal celkem tři ceny. Kromě prvenství v absolutním pořadí byl totiž vyhlášený také nejlepším elektromobilem a rovněž modelem, který má nejlepší design.

V této kategorii první tři místa obsadila výhradně vozidla poháněná výhradně elektřinou. Konkrétně se jednalo ještě o Audi e-tron GT a Kiu EV6.

Jedinou dílčí anketou, ve které si elektromobily nepřipsaly letos ani pódiové umístění, byla kategorie městských vozů. V ní porotci zařadili na první pozici Toyotu Yaris Cross. Za ní skončil Opel Mokka a Volkswagen Taigun.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď