Anketu o nejvýznamnějšího vynálezce vyhrál Antonín Holý

foto Český chemik Antonín Holý (na archivním snímku z roku 2006).

Brno - Nejvýznamnějším československým vynálezcem se v anketě, kterou k výročí založení samostatného Československa uspořádala technologická společnost Renishaw, stal chemik Antonín Holý. Výsledky hlasování, které skončilo v neděli 30. září, oznámili dnes zástupci pořádající společnosti na 60. mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

"Je paradoxní, že ve finále ankety, kterou jsme chtěli připomenout techniky a strojaře, se utkali dva přírodovědci. Druhým v pořadí se stal vývojář zdravotnických zařízení Marek Novák, vynálezce miniaturního bezbateriového glukometru," uvedl iniciátor projektu a ředitel pořádající společnosti Josef Sláma.

Antonín Holý získal 38 procent hlasů, Marek Novák 29 procent a třetí Otto Wichterle 12 procent. Ankety se podle pořadatelů zúčastnilo 3000 hlasujících, celkově však projekt oslovil 10.000 lidí, kteří na něj zareagovali na sociálních sítích.

Renishaw je jednou z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín až po stomatologii a neurochirurgii.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď